birgün

12° AÇIK

DÜNYA 15.03.2021 11:36

Çin'in başkenti Pekin'de kum fırtınası etkili oldu: Sarı alarm verildi

Çin’in başkenti Pekin'de etkili olan kum fırtınası nedeniyle yetkililer sarı alarm verdi. Meteoroloji yetkilileri, vatandaşlara dışarıya çıkmamaları konusunda tavsiyede bulundu.

Çin'in başkenti Pekin'de kum fırtınası etkili oldu: Sarı alarm verildi

Çin’in başkenti Pekin’de kum fırtınası etkili oldu.

Gökyüzünü kaplayan toz bulutu nedeniyle bir çok kişi panik yaşadı.

Çinli meteoroloji yetkilileri, vatandaşlara dışarıya çıkmamaları konusunda tavsiyede bulundu. Yerel medya, yetkililerin kentte sarı alarm verdiğini duyurdu.

Meteoroloji yetkilileri, kum fırtınası nedeniyle vatandaşlara yaptığı uyarıda kum fırtınasının bugün öğle saatlerine kadar devam edeceğini açıkladı.

cin-in-baskenti-pekin-de-kum-firtinasi-etkili-oldu-sari-alarm-verildi-852665-1.

Pekin Daxing Uluslararası Havalimanı yetkilileri ise etkili olan kum fırtınasında uçuşların bir kısmının askıya alındığını duyurdu.

SARI ALARM

Hava durumunun tehlikeli olduğu durumlarda sarı alarm veriliyor.

Bu alarm kapsamında vatandaşlardan, meteorolojik şartlardan etkilenebilecek faaliyetler konusunda dikkatli olması isteniyor.

Kaynak: DHA / İHA

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol