birgün

19° PARÇALI BULUTLU

DÜNYA 13.08.2020 18:30

Çin'in Brezilya’dan ithal ettiği donmuş gıdalarda koronavirüs tespit edildi

Çin'in Brezilya’dan ithal ettiği donmuş tavuk kanatlarında Covid-19 tespit edildi.

Çin'in Brezilya’dan ithal ettiği donmuş gıdalarda koronavirüs tespit edildi

Çin'in Brezilya’dan ithal ettiği donmuş gıdalarda yeni tip koronavirüs (Covid-19) tespit edildi.

İHA’nın aktardığına göre, yetkililer tarafından yapılan açıklamada, Longgang eyaletine bağlı Shenzhen kentine Brezilya’dan ihraç edilen donmuş tavuk kanatlarından test için alınan örneklerde koronavirüs tespit edildiğini duyuruldu. Koronavirüs tespit edilen marka hakkında ise bilgi paylaşılmadı.

DSÖ 'DÜŞÜK BİR İHTİMAL' DEMİŞTİ

Shenzhen sağlık yetkilileri yaptığı açıklamada, virüse rastlanan ürünler ile temas kuran kişilerin tespit edildiğini ve yapılan tüm testlerin negatif çıktığını aktardı. Sağlık yetkilileri, tavuk kanatlarının tamamının testten geçirilerek mühürlendiğini açıklarken, virüs tespit edilen markanın tüm ürünlerini takip altına alındığını aktardı.

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) ve ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC) tarafından yapılan açıklamalarda ise, Covid-19’un gıdadan veya gıda ambalajlarından insana geçmesinin çok düşük bir ihtimal olduğu belirtilmişti.

Öte yandan Çin’de bugüne kadar 7 bölgede ithal edilen gıda ürünlerinin paketlerinde koronavirüs tespit edildi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız