birgün

13° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 30.03.2021 13:04

Cinsel istismardan tutuklanan iş insanı İrfan Pullukçu'nun telefon ve bilgisayarları incelemeye alındı

Tekirdağ'da sevgilisinin 15 yaşındaki kız kardeşine cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle tutuklanan iş insanı İrfan Pullukçu'nun cep telefonları ve bilgisayarları incelemeye alındı. Pullukçu'nun şikayeti geri çekmesi için kız çocuğunun annesine para teklif edildiği öne sürüldü. İddiayı reddeden anne, "Ben şikayetçi oldum, benim satılık kızım yok" dedi.

Cinsel istismardan tutuklanan iş insanı İrfan Pullukçu'nun telefon ve bilgisayarları incelemeye alındı

Tekirdağ'da sevgilisinin kız kardeşi C.N.K'ya cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle tutuklanan iş insanı İrfan Pullukçu'nun cep telefonları ve bilgisayarları polis tarafından incelemeye alındı.

İrfan Pullukçu'nun, 15 yaşındaki kızın annesine şikayeti geri çekmesi için para teklif ettiği iddialarına ilişkin anne N.G. açıklama yaptı.

"BENİM SATILIK KIZIM YOK"

İkinci kez ifade veren N.G., iddialar üzerine "Bize 3 milyon lira teklif edildiği söyleniyor. Bize para teklif edilmedi. Zaten ben şikayetçi oldum. Benim satılık kızım yok. Şikayetçi oldum, süreç devam ediyor" dedi.

TELEFON VE BİLGİSAYARLARI İNCELEMEDE

Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı, soruşturmayı çok yönlü sürdürüken Pullukçu'nun cep telefonları ve bilgisayarları ile tabletlerine incelenmek üzere el koyuldu. Pullukçu'nun, sevgilisi H.K. aracılığıyla ilişkide bulunduğu 3 kişiye para gönderdiği iddiaları üzerine banka hesapları da mercek altına alındı.

PSİKOLOGUN ANLATIMLARI DA SORUŞTURULUYOR

Savcılık, Çorlu Kadın Danışma Merkezi'nde psikolog olarak görev yapan E.A.'nın dosyaya giren ifadesinde, kız çocuğunun 12 yaşlarındayken kursa katılığı Çorlu Halk Eğitim Merkezi'nde soyadını hatırlamadığı Abdullah isimli bir eğitmenin kendisine cinsel saldırıda bulunduğunu anlattığı yönündeki iddiayı da araştırıyor.

NE OLMUŞTU?

Tekirdağ'da iş insanı İrfan Pullukçu, yaklaşık 1 yıl önce, o tarihte Çorlu ilçesinde yaşayan kız arkadaşı H.K.'nin kardeşi C.N.K.'ye cinsel istismarda bulundu. Küçük kız başına geleni kimseye anlatamadı. Bir süre sonra da anne N.G., kızları H.K. ve C.N.K.'yi de alıp, Aydın'ın Didim ilçesine yerleşti.

C.N.K., geçtiğmiz haftalarda annesine, Çorlu'da yaşadıkları sırada İrfan Pullukçu'nun cinsel istismarına uğradığını, ablasının da kendisini para karşılığı erkeklerle birlikte olmaya zorladığını anlattı.

Anne, şikayetçi oldu. Didim Cumhuriyet Başsavcılığı, başlattığı soruşturmayı, olay yerinin Tekirdağ olması üzerine görevsizlik kararı vererek, Tekirdağ'a devretti.

Savcılığın talimatı üzerine gözaltına alınan Pullukçu, 8 Mart günü sevk edildiği adliyede tutuklandı.

"BEN ABLASIYLA BİRLİKTE OLDUM KÜÇÜK KIZLA HİÇ BİR İLİŞKİM OLMADI"

Poliste ve savcılıkta susma hakkını kullanarak, ifade vermeyen Pullukçu'nun suçlamaları kabul etmeyerek, yakınlarına "Ben ablasıyla birlikte oldum küçük kızla hiç bir ilişkim olmadı" dediği öğrenildi.

Abla H.K. de 'fuhşa aracılık etmek' suçundan tutuklandı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol