birgün

3° YER YER HAFİF YOĞUNLUKLU YAĞIŞ

Cinsel istismarla suçlanan kantinci serbest bırakıldı

Polatlı’da AKP’li Belediye Meclis Üyesi’nin eşi A.O.Y.’nin 14 yaşındaki bir kız çocuğunu istismar ettiği öne sürüldü. A.O.Y., istismara uğrayan kız çocuğunun babası şikâyetçi olmayınca serbest bırakıldı

GÜNCEL 20.01.2018 09:06
Cinsel istismarla suçlanan kantinci serbest bırakıldı
Abone Ol google-news

HÜSEYİN ŞİMŞEK / huseyinsimsek@birgun.net
@simsekhuseyinn

AKP döneminde okullarda patlak veren cinsel istismar olaylarına bir yenisi daha eklendi. Ankara’nın Polatlı ilçesinde bir lisede kantin işletmeciliği yapan A.O.Y., 14 yaşındaki kız öğrenci H.Ç.’yi istismar ettiği suçlaması ile önceki gün gözaltına alındı. Eşi Polatlı Belediye Meclisi’nin AKP’li üyesi olan A.O.Y.’nin avukatlığını da Polatlı AKP eski İlçe Başkanı Avukat Gazi Karaoğlu yaptı. A.O.Y., savcılık sorgusunun ardından serbest bırakıldı.

13 Eylül İlköğretim Okulu’nda K.C. isimli hizmetlinin yaklaşık 15 öğrenciye cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle tutuklanmasının ardından ilçede bir istismar vakası da Polatlı Lisesi’nde yaşandı. İddiaya göre kantin işletmecisi A.O.Y., 14 yaşındaki kız öğrenci H.Ç.’ye tecavüz etti. H.Ç.’nin olayı yakın çevresi ile paylaşmasının ardından ortaya çıkan istismar nedeniyle A.O.Y. gözaltına alındı.

Baba şikâyetçi olmadı

Eşi AKP Polatlı Belediye Meclis Üyesi olan A.O.Y., avukat olarak ise AKP Polatlı eski İlçe Başkanı, Avukat Gazi Karaoğlu’nu görevlendirdi. AKP’ye yakın bir iş insanının deposunda bekçilik yaptığı ifade edilen H.Ç.’nin babası, önceki gün şikâyetçi oldu, ancak baba sonraki gün şikâyetini geri çekti. Savcılık sorgusunun ardından istismarla suçlanan A.O.Y., adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol