birgün

10° AÇIK

KADIN 13.03.2021 11:43

Cinsel saldırıdan gözaltına alınan AKP’li meclis üyesi, Savcılık görüşüne rağmen serbest!

Kırıkkale’nin Delice ilçesinde 28 yaşındaki akli dengesi yerinde olmayan E.G’ye cinsel saldırıda bulundukları suçlamasıyla Delice Belediyesi’nin AKP’li Meclis üyesi 62 yaşındaki H.A.E., ile belediyede işçi olarak çalışan 32 yaşındaki A.Ö., gözaltına alındı. Savcılık sorgularının ardından mahkemeye çıkarılan iki kişi, serbest bırakıldı.

Cinsel saldırıdan gözaltına alınan AKP’li meclis üyesi, Savcılık görüşüne rağmen serbest!

Kırıkkale’nin Delice ilçesinde yaşayan, akli dengesi yerine olmayan E.G., iki kişi tarafından farklı zamanlarda cinsel saldırıya maruz bırakıldığını bildirerek şikâyetçi oldu.

Cumhuriyet'ten Erdem Sevgi'nin haberine göre, E.G., psikolog eşliğinde verdiği ifadesinde, “silahla tehdit edilerek götürüldüğü kırsal alanda, farklı zamanlarda Delice Belediyesi’nin AKP’li Meclis üyesi H.A.E. ve belediye işçisi A.Ö. tarafından istismar edildiğini” anlattı.

‘ANLATIIKLARI HAYAL ÜRÜNÜ DEĞİL’

E.G’nin ifadesine eşlik eden psikolog, “E.G.’nin anlattıklarının hayal ürünü olmadığı” yönünde görüş bildirdi. Bunun üzerine soruşturma başlatan Delice Cumhuriyet Başsavcılığı, süphelilerin ifadelerini aldı.

SERBEST BIRAKILDILAR

Savcılık, H.A.E. ve A.Ö.'yü “nitelikli cinsel saldırı” suçundan mahkemeye sevk etti. Delice Sulh Ceza Mahkemesi, “kuvvetli suç şüphesinin varlığı”, “çelişkili şüpheli beyanları” ve “delillerin toplanmamış” olması gerekçeleriyle iki erkeğin adli kontrol şartıyla serbest bırakılmalarına hükmetti.

Mahkeme, soruşturma tamamlanıp kamu davası açılana dek H.A.E. ve A.Ö.'ye yurtdışı çıkış yasağı getirdi.

Fotoğraf: csgorselarsiv.org-Gülnaz Bingöl

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol