Konya'da staj için gittiği mali müşavirlik ofisinde cinsel saldırıya maruz bırakılan lise öğrencisine öğretmeninin “Kız çocuğusun, adın çıkar” dediği iddia edildi.

Cinsel saldırıya maruz bırakılan lise öğrencisinin öğretmeni “Kız çocuğusun, adın çıkar” demiş
Fotoğraf: Arşiv

Konya'da lise öğrencisi Ç.G. (15), staj yeri ayarlamak için gittiği mali müşavirlik ofisinde cinsel saldırıya maruz bırakıldığını belirterek şikâyetçi oldu. Gözaltına alınan mali müşavir M.Ş. çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken, Ç.G., yaşadıklarını anlattığı bir öğretmeninin kendisine “Kız çocuğusun, adın çıkar” dediğini ileri sürdü.

Sabah gazetesinin haberine göre, Kız Meslek Lisesi'nde muhasebe finansman bölümünde okuyan Ç.G., aralık ayında bir arkadaşının da staj yaptığı merkez Meram ilçesinde bulunan mali müşavirlik ofisine gitti. Mali müşavir M.Ş'nin ofisine giren Ç. G., burada cinsel saldırıya maruz bırakıldı.

Yaşadıklarını bir süre kimseye anlatamayan Ç.G. durumu önce okuldaki öğretmenine anlattı. İddiaya göre öğretmen, “Kız çocuğusun, adın çıkar” dedi. Ç.G. de daha sonra istismara maruz bırakıldığı ofiste staj yapan arkadaşına yaşadıklarını anlattı. Arkadaşının durumu polise anlatmasını söylemesi üzerine Ç.G. eve gelen polislere istismara maruz bırakıldığını söyledi.

Ç.G. Çocuk İzleme Merkezi'nde verdiği ifadesinde yaşadıklarını şu sözlerle anlattı:

"Arkadaşımın staj yaptığı mali müşavirlik ofisine gittim. Arkadaşım ve mali müşavirin oğlu birtakım işler için dışarı çıktı. Ofiste çalışan diğer kişide erken çıkacağını söyleyip, gitti. Beni odasına çağırdı. Oturduğum yerde yanıma geldi ve 'Çok tatlısın beni tahrik ediyorsun' dedi. Çenemden tutup beni yanağımdan öptü. Ne yapıyorsun dedim, 'Kusura bakma abim kendime hakim olamadım' dedi. Bana 'Ofis kalabalık ama ben yine de seni alırım, çok seksisin' dedi. Kolumdan tutup üzerimdeki kıyafetleri çekiştirdi. Cinsel bölgelerim açılınca ellemeye başladı. Öpmeye çalıştıkça onu ittim. Eylemine devam edince bağırıp yardım istedim.”

Hakkındaki suçlamaları kabul etmediğini belirten M.Ş. ise kendisini iftira atıldığını ve bu nedenle Ç.G'den şikâyetçi olduğunu söyledi. Ç.G'nin savcılığa verdiği ses kaydında, Ç.G.’nin kendisine neden böyle bir şey yaptığını, psikolojisinin bozulduğunu söylediği, M.Ş.’nin de “Özür dilerim abim, bir anlık oldu”, “İstemeden oldu, bir daha olmaz zaten. Nefsime yenik düştüm”, “Sana yaptıklarımdan pişman oldum, hataydı, ne diyeceğimi bilemiyorum” dediği duyuluyor.