birgün

6° HAFİF YAĞMUR

KÜLTÜR SANAT 10.12.2020 17:11

Cinsiyetçilikle eleştirilen Yonca Evcimik: Amacım farkındalık yaratmaktı

‘Ayıp Şeyler’ adlı rap denemesinde cinsiyetçi ifadeler kullandığı gerekçesiyle sosyal medyada eleştirilen Yonca Evcimik, kendini “Amacım farkındalık yaratmaktı zaten” diyerek savundu.

Cinsiyetçilikle eleştirilen Yonca Evcimik: Amacım farkındalık yaratmaktı

Yonca Evcimik, ‘Ayıp Şeyler’ adındaki rap denemesindeki cinsiyetçi sözleri nedeniyle aldığı eleştirilere yanıt verdi.

Evcimik gelen eleştirilere ilişkin olarak, “Amacım farkındalık yaratmaktı zaten, ben söylediklerimden sorumluyum, anladıklarınızdan değil” yorumunu yaptı.

“Ayıp Şeyler’ isimli şarkınız olumlu-olumsuz birçok tepki alıyor. Bunu bekliyor muydunuz?” sorusuna ise Evcemik, “Evet, bekliyordum ama bu kadar hızlı değil. Troller sağ olsun” yanıtını verdi.

Hürriyet'te yer alan habere göre Evcimik, “Cinsiyet ayrımcılığı yaptığınız da söyleniyor” şeklindeki eleştiriye şöyle karşılık verdi:

“Cinsiyet ayrımcılığını yapan ben değil bunu söyleyenler ve yazanlardır. Doğru ve yanlış erkekte de var kadında da... Birini yazıp diğerini görmezden gelemezdim. Kısacası konuşulup tartıştıkça daha iyi anlaşılacak. Bir de ‘Lütfen televizyonlardaki kadın programları ve Sadakatsiz gibi dizilere bir göz atalım’ demiştim. Onu bile anlamayıp diziyi karalıyorum diye yorumlamışlar. Aksine o dizide gerçekler, her şey apaçık işlenmiş, izleyin demek istedim.”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol