birgün

21° PARÇALI AZ BULUTLU

BİLİM 12.07.2020 14:21

Çıplak gözle görülebilen Neowise kuyruklu yıldızı İstanbul ve Van semalarında gözlendi

Ağustos ayı ortalarına kadar Kuzey Yarım Küre’den görülebilecek olan Neowise kuyruklu yıldızı İstanbul ve Van semalarında görüntülendi.

Çıplak gözle görülebilen Neowise kuyruklu yıldızı İstanbul ve Van semalarında gözlendi

Adını ABD Havacılık ve Uzay Ajansı'nın (NASA) "NEOWISE" teleskobundan alan "C/2020 F3 Neowise kuyruklu yıldız", İstanbul ve Van semalarında gözlendi.

Anadolu Ajansı’nın objektifi, kuyruklu yıldızı, İstanbul'da Kız Kulesi ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ile birlikte görüntüledi.

Kuyruklu yıldıza ait fotoğraflar şöyle:

neowise-kuyruklu-yildizi-istanbul-ve-van-semalarinda-gozlendi-755595-1.

Van

neowise-kuyruklu-yildizi-istanbul-ve-van-semalarinda-gozlendi-755597-1.

İstanbul

neowise-kuyruklu-yildizi-istanbul-ve-van-semalarinda-gozlendi-755598-1.

İstanbul

Neowise kuyruklu yıldız, Güneş sistemi dışına çıkmaya devam ettiği ağustos ayı ortalarına kadar Kuzey Yarım Küre'den görülebilecek. Neowise kuyruklu yıldızı görebilmek için ufuk çizgisinden gözlerin ayrılmaması gerekiyor. Daha net görmek için ise uzmanlar bir dürbün ile bakılmasının yeterli olacağını belirtiyor.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız