birgün

-1° PARÇALI BULUTLU

Cips paketinin içinden fare ölüsü çıktı

Yozgat’ta bir grup üniversite öğrencisinin, doğum günü kutlaması için aldıkları cips paketinden fare ölüsü çıktığı iddia edildi.

GÜNCEL 28.11.2022 14:46
Cips paketinin içinden fare ölüsü çıktı
Abone Ol google-news

Yozgat’ta öğrenci yurdunda kalan 4 arkadaşın, doğum günü kutlaması için BİM'den zincir marketlerin şubesinden aldığı cipsten fare ölüsü çıktığı iddia edildi.

Öğrenciler, Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) ile Tarım ve Orman Bakanlığı Alo 174 İhbar Hattı'na iletip, oradan da polis merkezine şikayette bulundular.

İHA'nın haberine göre, cips paketinin içinden çıktığı iddia edilen fare ölüsünü gördüklerinde çok şaşırdıklarını söyleyen Hatice Kına, “Geçen gün aldığımız cipsin içinden fare ölüsü çıktı. Doğum günü için toplanmıştık arkadaşlarımızla birlikte. Cips paketini tabağa döktüğümüzde fare ile karşılaştık. Şok olduk, arkadaşlarımızın bazıları kustu. İnsan hayatını basitmiş gibi algılıyorlar. Ben bütün yetkililere sesleniyorum, olay soruşturulmalı. Bunları çocuklarımız, ailemiz herkes yiyor ve hastalık sahibi oluyoruz. Pakette hiçbir şekilde delik yoktu, zaten paketi açtığımızda içinden çok şükür yemedik. Tabağa döktük, böyle bir olayla karşılaştık. Bunun için gerekli her yere başvuru yapacağız" dedi.

ŞİRKETTEN YALANLAMA

BİM Birleşik Mağazalar A.Ş. tarafından, cips paketinin içinden 'fare ölüsü çıktığı' iddialarına ilişkin açıklama yapıldı. Zincir marketin açıklamasında "Mevcut üretim sürecinde böyle bir olayın gerçekleşmesi mümkün değildir" denildi.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol