birgün

7° PARÇALI BULUTLU

Çırağan Sarayı'nın otel bölümünde çıkan yangın kontrol altına alındı

Çırağan Sarayı'nın otel bölümünde tadilat çalışmaları sırasında yangın çıktı. Otelde konaklayanlar tahliye edildi. Dumandan etkilenen bir kişi hastaneye kaldırıldı. İtfaiye ekipleri, yangını kontrol altına aldı.

GÜNCEL 09.12.2022 11:13
Çırağan Sarayı'nın otel bölümünde çıkan yangın kontrol altına alındı
Abone Ol google-news

İstanbul Beşiktaş'ta Çırağan Sarayı'nın otel bölümünde yangın çıktı.

Çırağan Caddesi'ndeki 5 katlı Çırağan Palace Kempinski İstanbul'un üst katlarında tadilat çalışmaları sırasında yangın çıktı. İhbar üzerine bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi.

AA'nın aktardığı habere göre, balkonlardan dumanın yükseldiği yangına Beyoğlu, İstinye, Şişli ve Beşiktaş itfaiyelerine bağlı 20 araçla müdahale edildi. Merdivenli araçla otelin çatı ve üst katlarına çıkarak söndürme çalışmalarını yürüten itfaiye ekipleri, yangını kontrol altına aldı.

Otelde konaklayanlar tahliye edilirken, yangının ilk dakikalarında caddeyi kaplayan ve Anadolu Yakası'ndan da görülen yoğun dumanın etkisi azaldı.

Dumandan etkilenen bir kişi sağlık ekiplerince ambulansta yapılan müdahalenin ardından hastaneye kaldırıldı.

Yangının ardından otelde konaklayanların bir kısmı valizleriyle bölgeden uzaklaştı.

Çırağan Caddesi de itfaiye ekiplerinin çalışmaları dolayısıyla trafiğe kapatıldı.

ciragan-sarayi-nin-otel-bolumunde-yangin-cikti-1098141-1.

BEŞİKTAŞ KAYMAKAMI'NDAN AÇIKLAMA

Olay yerinde incelemelerde bulunan Beşiktaş Kaymakamı Önder Bakan, otelin tadilat yapılan bölümünde saat 10.55 sıralarında çıkan yangına itfaiye ekiplerinin yanı sıra otel çalışanlarının da müdahale ettiğini söyledi.

Yangının tadilat yapılan üçüncü katta çıktığını belirten Bakan, "Yangının sebepleri konusunda itfaiye raporu çıkacak. An itibarıyla önemli olan hiçbir şekilde can kaybı olmaması. İstanbul'umuzun göz bebeğinde, Boğazın en nadide noktalarında, en kıymetli alanlarımızdan bir tanesi. İnşallah en kısa zamanda toparlanacak. Bizler hepimiz buradayız. 3 vatandaşımız, 3 işçimiz, çalışan emekçimiz etkilendi. Onlardan 2'si kendi imkanları gayretleriyle buradan ayrıldılar. Birine ambulansta gerekli oksijen takviyesi yapılıyor. Herhangi hayati tehlikesi yok. Şu anda yangın kontrol altına alındı" ifadelerini kullandı.

AKPOLAT: YANGININ ÇIKIŞ NEDENİ İNCELEMEDEN SONRA BELLİ OLACAK

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, yangına ilişkin açıklama yaptı.

"Yangın 10.55 sıralarında ülkemizin gözbebeği yapılarından Çırağan'da çıktı" diyen Akpolat, "İtfaiye ekipleri hızlıca müdahale etti. Yangından etkilenen 3 işçiden ikisi ayakta tedavi edildi, bir işçimiz ambulansta oksijen desteği aldı. Büyük ihtimalle restorasyon çaĺışması kapsamında tadilattan kaynaklı bir yangın, ancak çıkış nedeni ekiplerin incelemesinden sonra belli olacak" ifadelerini kullandı.

ciragan-sarayi-nin-otel-bolumunde-yangin-cikti-1098152-1.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol