CNN International, CNN Türk’e gazetecilik dersi verecek

12.04.2019 16:49 MEDYA
CHP tarafından CNN International’a şikayet edilen CNN Türk’ün çalışanlarına, CNN tarafından eğitim verileceği iddia edildi. Doğan Medya’nın Demirören Grubu’na satışı sonrası AKP yanlısı yayın çizgisiyle eleştirilerin odağına oturan CNN Türk ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Ahval’in iddiasına göre, CHP tarafından da CNN International’a şikayet edilen CNN Türk’ün çalışanlarına eğitim verileceği belirtildi. Habere göre CNN, […]

CHP tarafından CNN International’a şikayet edilen CNN Türk’ün çalışanlarına, CNN tarafından eğitim verileceği iddia edildi.

Doğan Medya’nın Demirören Grubu’na satışı sonrası AKP yanlısı yayın çizgisiyle eleştirilerin odağına oturan CNN Türk ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

Ahval’in iddiasına göre, CHP tarafından da CNN International’a şikayet edilen CNN Türk’ün çalışanlarına eğitim verileceği belirtildi.

Habere göre CNN, yeni bir ekip görevlendirerek CNN Türk çalışanları ile Türkiye’de beraber çalışarak CNN standartlarına uymaları için eğitim verecek.

‘BİZE TEMİNAT VE KANIT SUNDULAR’

Açıklamada “CNN Türk ile irtibat halindeyiz ve bize Türk seçimleri hakkında dengeli bir yayın yapmak adına bütün gayretlerini sarf ettiklerine dair teminatlar ve kanıtlar sundular” ifadeleri kullanıldı.

CHP’Lİ ÖZCAN DA DUYURDU

CNN’e konuyla ilgili başvuru yapan CHP’nin ABD Temsilcisi Yurter Özcan da, CNN’in CNN Türk çalışanlarını eğitmek için Türkiye’ye bir ekip göndereceğini belirtti.