birgün

17° AÇIK

GÜNCEL 01.11.2018 16:03

Çocuk istismarı davasında sanığın ifadesi tepki çekti!

Ankara'da çocuk istismarından yargılanan sanığın "Suçlu olduğumu kabul ediyorum ama çok da suçlu değilim" ifadesi tepki çekti.

Çocuk istismarı davasında sanığın ifadesi tepki çekti!

Ankara'da 6 kişinin yargılandığı çocuk istismarı davasında suçunu kabul eden sanık S.A. “Suçlu olduğumu kabul ediyorum ama çok da suçlu değilim. M.Ş'yi ailesinin yanına kendim göndermemiş olsaydım şu an burada olmayacaktım” dedi.

14 YAŞINDAKİ M.Ş.'NİN İFADESİ PEDAGOG EŞLİĞİNDE ALINDI

Evrensel'den Burcu Yıldırım'ın haberine göreAnkara'nın Mamak ilçesinde 6 kişinin organize ettiği iddia edilen, 14 yaşındaki M.Ş.'ye uyuşturucu verilerek istismar edilmesiyle ilgili davasının ikinci duruşması görüldü. Ankara 30. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada, sanıklarla aynı salonda olunca fenalaşan M.Ş. dışarı çıkarıldı. M.Ş, ifadesini sanıklar dışarı çıkarılarak pedagog eşliğinde verdi. İstismar suçuna yardım ettiği için tutuklu bulunan sanık İ.D., ilk duruşmaya unuttuğu için gelmediğini söyleyerek şöyle konuştu:

“Aracıma aldığım doğrudur. İş için Sincan'a gidecektim. Benle geleceklerini ve gezmek istediklerini söylediler. Yolda bira aldılar. S.A., M.Ş'yi kız arkadaşı olarak tanıttı. Sincan'a gidip geldik. Sonra Mamak'ta onları geri bıraktım. Sadece gezme amaçlı aracıma bindiler. Daha önce M.Ş'yi cafede bir kez görmüştüm, tanımıyorum” dedi.

İstismarda bulunan sanık S.A.'nın kendi işlettiği ayakkabı dükkanında çalıştığını belirten İ.D., akşam saat 9 civarı dükkanı kapamak için geldiğinde S.A. ve M.Ş.'yi gördüğünü, bir alacağı için arkadaşıyla buluşmaya giderken onların da yanında geldiğini söyledi. İkisini İstanbul yolu üzerinde bırakıp eve gittiğini dile getiren İ.D., “M.Ş'nin yaşını bilmiyordum bilseydim kolluk kuvvetlerine haber ederdim. Uyuşturucu olayı da yok zaten. Karakolda ve savcılıkta ifade verdim M.Ş'ye kesinlikle cinsel eğilimim olmadı” diye kendisini savundu.

'BENDEN BAHSETME DİYEREK TEHDİT ETTİ'

M.Ş'nin avukatı Sevinç Hocaoğulları, İ.D. cinsel istismar suçuna yardım ettiğini belirterek, “Polis ve ailesi tarafından bilindiği sırada mağduru alıkoymaya devam etmiştir. Mağdurun ifadesinde de mevcuttur; ‘Benden bahsetmeyeceksin yoksa seni öldürürüm’ dediği. Sanık mağduru yakından tanımaktadır. Kendi çekimlerini dosyaya sunacağız” dedi.

İSTİSMARCI KENDİSİNİ NASIL SAVUNAMADI

İstismardan tutuklu bulunan sanık S.A. ise “Suçlu olduğumu kabul ediyorum ama çok da suçlu değilim. M.Ş'yi ailesinin yanına kendim göndermemiş olsaydım şu an burada olmayacaktım” diyerek tahliyesini talep etmediğini ifade etti. Aynı sanık önceki duruşmada ise ‘Rızası vardı’ diyerek kendisini aklamaya çalışmıştı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız