birgün

13° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 21.10.2020 15:44

Çocuk kütüphanesine mescit de kurmuşlar

Çocuk kütüphanesine mescit de kurmuşlar

HABER MERKEZİ

Kültür ve Turizm Bakanlığınca, okuma alışkanlığının erken çocukluk döneminde kazandırılması iddiasıyla yaptırılan Ankara Sincan Bebek ve Çocuk Kütüphanesi içine mescidin de kurulduğu açığa çıktı.

Bakanlık, AKP’li Sincan Belediyesi’nin tahsis ettiği 300 metrekare alana bebek ve çocuk kütüphanesi yaptırıldı. Tek katlı kütüphane, 500'den fazla kitap ve 100'e yakın oyuncak ile kitap dışı materyallerle hizmet verecek. Kütüphanede ayrıca bebek oyun parkurları, top havuzları, bebek bakım üniteleri ile ebeveynler için özel alan, mescit ve kukla sahnesi de yer alıyor.

Kütüphanenin açılış törenine, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz da katıldı. Törende konuşan Yavuz, "Eğitim sadece okulla olmuyor. Geçen yılki rakamlarımıza göre ülkemizde 31,5 milyon insanımız, kütüphanelerimizi aktif bir şekilde kullandı" dedi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız