birgün

26° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 18.11.2018 15:33

Çocuk parkında korkunç olay: Hayvana işkence kalıntıları bulundu

Çocuk parkında korkunç olay: Hayvana işkence kalıntıları bulundu

Antalya’da bir çocuk parkında bir köpeğin kesilmiş patileri bulundu. Olaya 5 yaşındaki oğlu ve parkta oynayan çocuklarla birlikte şahit olan kadın, parktaki tüm kaydıraklarda da kan izlerinin olduğunu söyledi.

Olay, Kepez ilçesi Yenidoğan Mahallesi 3110. Sokak'ta bulunan çocuk parkında dün akşam saat 17.30 sıralarında yaşandı. Edinilen bilgiye göre, 5 yaşındaki oğlunu okuldan alan Ceren Köse, okuldan döndüğü sırada oğlunu çocuk parkına getirmek istedi. Parka girer girmez bir hayvana ait kesilmiş pati ve bacakların olduğunu fark eden Köse, neye uğradığını şaşırdı. Kesilen pati ve bacakların bir köpeğe ait olduğunu anlayan Köse, parkın içerisindeki oyun aletlerinde bulunan kaydırakların tümünde de kan olduğunu görünce şok oldu.

Olayın şokunu atlatamayan Ceren Köse, “Biz ilk önce kedi patisi zannettik, eğilip baktığımızda köpek patisi olduğunu anladık. Etrafında kedi ve köpekler vardı. Buradaki parkta oynayan çocuklar da kaydırakta kan olduğunu söyledi. Gidip baktığımda tüm kaydıraklarda kan vardı. Bunu kim yaptı bilmiyorum ama bir hayvansever olarak yakalanmasını istiyorum. Bu vahşiliği yapan benim çocuğuma da, bir kadına da yapar. Bu akıl sır erdirilecek bir şey değil. Ben çocuğumu artık parka yollasam bile gözümün önünde olur. Hem çocukların sağlığı açısından da kötü. Bu parka kameraların takılmasını istiyorum ve bekçilerin gezmesini istiyorum” dedi.
Köse’nin durumu polise bildirmesinin ardından konuyla alakalı çalışma başlatıldı.

'Köpeğin pati ve ayaklarını keseni görüp de ihbar edene para ödülü vereceğiz'

Antalya Pati Koruma Derneği Başkanı Ebru Alişarlı, olayı görüp ihbar edenleri ödüllendireceğini açıkladı. Mahallenin çocuklarının da tehlikede olduğuna dikkat çeken Ebru Alişarlı, konuşmasını şöyle sürdürdü:

cocuk-parkinda-korkunc-olay-hayvana-iskence-kalintilari-bulundu-532524-1.

“Anneler çocuklarını yalnız parka göndermesin. Biz dernek olarak bunu yapanları ihbar edenlere para ödülü de vermek istiyoruz. Çünkü katillerle bir arada yaşamak istemiyoruz. Bugün burada yapılan yarın herhangi birinin çocuğunun başına geldiği zaman üzülmek istemiyoruz. Bizim kırmızı çizgilerimiz var. Hayvanlara, kadınlara ve çocuklara dokunulmasın istiyoruz. Burada yaşananlar Antalya'nın bir ayıbıdır. Sokak canlılarımıza sahip çıkamadık, çıkamıyoruz. Biz kendimizi affetmeyeceğiz. Onlar da bizleri affetmesin. Çünkü bu kadar insanın olduğu yerde bir kişi görüp ihbar etmiyorsa yazık, gerçekten yazık."

'Sadece kendi çocuğunu ve hayvanını korumak bencilliktir'

Kaydırağın üst kısmında simit ve poğaça izleri olduğunu da sözlerine ekleyen Alişarlı, “Bunu yapan muhtemelen köpeği kandırarak yukarıya kadar çıkarmış. Orada aşağı doğru akan kan var. O gün yağmur yağmasına rağmen alt tarafta hala kan izi var. Kaydırağın yan tarafı kan gölü içerisindeymiş. Yani uzunca bir zaman o hayvan burada cebelleşmiş ve hiç kimse görmemiş. Bilenlerin insaniyet adına emniyet güçlerine bildirmelerini istiyoruz. Biz o kişiyi ödüllendireceğiz. Sadece kendi çocuğunuzu ya da kendi hayvanınızı korumak ne çocuk sever, ne de hayvan sever olduğunu gösterir. Bu bencilliktir. Duyarsız toplum olmamalıyız" diye konuştu.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız