birgün

6° ORTA ŞİDDETLİ YAĞMUR

KÜLTÜR SANAT 03.04.2020 10:22

Çocuklar iklim için söyledi: Dünya Evim Ve Yanıyorsa!

Çocuklar iklim için söyledi: Dünya Evim Ve Yanıyorsa!

'Fridays For Future' oluşumundan çocuklar ve müzisyen Banu Kanıbelli, Türkçe ve İngilizce olarak iki dilde yapılmış şarkıda bir araya geldi.

"Dünya Evim Ve Yanıyorsa!" ve “Earth is My Home, It’s Calling” teklileri ile Ada Müzik etiketiyle yayımlanan şarkı iklim krizine dikkat çekiyor.

Şarkıda Banu Kanıbelli, şarkının sözlerini, İsveçli iklim aktivisti Greta Thunberg ile başlayan ve tüm dünyada “Fridays For Future” (“Gelecek için Cumalar”) adı altında bir araya gelen gençlerin sözlerinden, taleplerinden ve “Yokoluş İsyanı” manifestosundan derledi.

Şarkı sözlerinin İngilizce’ye çeviri ve yorumlanışında bir başka genç Kayra Bahar Serpengüzel’in dokunuşu var. Müzik Banu Kanıbelli, Tuna Erlat’a ait. Mikrofonda “Fridays For Future Turkey” gönüllülerinin yanı sıra müzikal başarılarıyla tanıdığımız genç sesler yer alıyor. Ünlü rap sanatçısı Kamufle, şarkıların kaydında gençleri yalnız bırakmamış.

Dünya Evim Ve Yanıyorsa ‘yı digital platformlarda dinlemek için:

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız