birgün

10° KISA SÜRELİ HAFİF YOĞUNLUKLU YAĞMUR

Çocukları cinsel istismara maruz bırakan okul müdürüne 'iyi hal' indirimi!

Eskişehir'de, öğrencileri cinsel istismara maruz bıraktığı gerekçesiyle tutuklanan imam hatip okulu müdürü Mustafa Kartaler, ‘çocuğa karşı cinsel taciz ve cinsel istismar’ suçlarından 24 yıl 2 ay 16 gün hapse mahkum edildi. Mahkeme Mustafa Kartaler'e 'iyi hal' indirimi uyguladı.

GÜNCEL 27.01.2023 10:19
Çocukları cinsel istismara maruz bırakan okul müdürüne 'iyi hal' indirimi! Fotoğraf: DHA
Abone Ol google-news

Eskişehirde bir imam hatip ortaokulunda 11 kız öğrenciyi cinsel istismara maruz bırakan okul müdürü Mustafa Kartaler'e 'iyi hal' indirimi uygulandı.

Alpu ilçesindeki Ertuğrul Gazi İmam Hatip Ortaokulu’nda rehber öğretmen F.G., geçen yıl Şubat ayında okul içinde yaptığı öğrenci görüşmelerinde, müdür Mustafa Kartaler’in kız öğrencilerine cinsel istismarda bulunduğunu öğrendi.

DHA'nın haberine göre, başlatılan soruşturma kapsamında öğrenciler, Çocuk İzleme Merkezi uzmanları eşliğinde alınan ifadelerinde, 'elle ve sözlü' olarak tacize maruz bırakıldıklarını anlattı. Şikayetler üzerine Alpu'da gözaltına alınan okul müdürü Kartaler, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı hakimlikçe ‘çocuğa karşı cinsel taciz ve cinsel istismar’ suçlarından tutuklandı. Olayla ilgili adli ve idari soruşturma sürerken Milli Eğitim Bakanlığı, Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt’ı görevden aldı.

Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianameyle hakkında 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’ne dava açılan sanık Mustafa Kartaler, dün karar duruşmasına çıkarıldı. Duruşmada Kartaler’in yanı sıra taraf avukatları yer aldı. Son savunmasını yapan Kartaler, suçlamayı kabul etmedi.

Mahkeme heyeti, savunmaların ardından Mustafa Kartaler’i ‘çocuğa karşı cinsel taciz ve cinsel istismar’ suçlarından iyi hal indirimi de uygulayarak toplam 24 yıl 2 ay 16 gün hapse mahkum etti. Heyet ayrıca Kartaler’in tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol