birgün

13° AÇIK

GÜNCEL 22.02.2021 20:41

Çocuklarına cinsel istismarda bulunmaktan 35 yıl hapis cezası alan erkek tahliye edildi

Adana´da iki çocuğuna cinsel istismarda bulunmaktan 35 yıl 7 ay hapis cezası alan M.A.K.'nin cezası, Bölge Adliye Mahkemesi tarafından bozuldu.

Çocuklarına cinsel istismarda bulunmaktan 35 yıl hapis cezası alan erkek tahliye edildi

Adana'da iki çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu suçlamasıyla yargılanan ve 35 yıl 7 ay hapis cezası alan M.A.K.’nin cezası, Bölge Adliye Mahkemesi tarafından bozuldu.

Adana'da 5 ve 7 yaşındaki çocuklarına cinsel istismarda bulunduğu suçlamasıyla tutuklu yargılanan M.A.K., 'müstehcen içerik üretmekte çocukların kullanılması', 'çocuğun görebileceği yerlerde müstehcenlik' ve 'çocuğun cinsel istismarı' suçlarından 35 yıl 7 ay hapis cezasına çarptırıldı.

DHA’da yer alan habere göre, Adana 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada, çocukların pedagog eşliğinde ifadeleri alındı. M.A.K.'nin avukatı, çocukların ifadeleri sonrası tutuklu yargılanmasına itiraz etti. İtirazı değerlendiren Adana Bölge Adliye Mahkemesi 12'nci Ceza Dairesi kararı bozarak sanığın tahliyesine karar verdi.

Verilen kararda anne B.K´nin ifadelerinde çelişki olduğu savunularak, mahkemede çocuklara olayı anlatması için hakim tarafından sorulan soruların da `yönlendirmeye bağlı´ sorular olduğu ifade edildi.

ÇOCUKLAR FOTOĞRAFLARDA MUTLU GÖRÜNÜYORMUŞ!

M.A.K.’nin tüm suçlamaları reddettiğine değinilen kararda, ‘çocuklar dışında başka görgü tanıklarının olmadığı, kalabalık ortamlarda sanığın ailesi ve diğer aile bireyleriyle bir arada oldukları, fotoğraflarda çocukların gayet mutlu ve güler yüzlü oldukları, sanığın atılı cinsel istismar suçlarını işlediği yönünde aralarında evlilikleri boyunca sorunlar olduğu’ gerekçelerine yer verildi.

Kararda ayrıca, ‘çocukların velayeti konusunda M.A.K. ile aralarında çekişme ve husumet bulunan B.K.´nin ve çocukların çelişkili ve hayatın olağan akışına aykırı beyanlarından başka delil bulunmamasına rağmen, beraat yerine mahkumiyet kararı verildiği’ ifadeleri yer aldı.

Daire, dosya kapsamında eksiklerin giderilip, davanın yeniden görülmesine hükmederek, sanığın tutuklu kaldığı süreyi gerekçe gösterip, tahliyesine karar verdi.

Fotoğraf: Hale Güzin Kızılaslan​-csgorselarsiv.org

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol