birgün

8° AÇIK

Çöp evde bulunan çocuğun annesinden yeni açıklama

Bursa'da çöp evde teyzesi tarafından bir odaya hapsedilmiş halde bulunan ve koruma altına alındıktan sonra tedavi için Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde götürülen çocuğun annesi Y.A, 'kız kardeşinin erkek çocuk istediği için oğlunu kaçırdığını' iddia etti.

GÜNCEL 26.07.2022 12:36
Çöp evde bulunan çocuğun annesinden yeni açıklama
Abone Ol google-news

Bursa'da çöp evde teyzesi tarafından bir odaya hapsedilmiş halde bulunan 9 yaşındaki çocuğun annesi Y.A, Avukatları Dilek Sezgin ve Mustafa Sezgin ile hukuki süreci takip etmek için geldiği Antalya Adliyesi'nde gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Y.A. burada yaptığı açıklamada, Antalya'da çalışması gerektiği için, kalp hastası annesinin çocuğuna baktığını söyledi. Annesi ölene kadar çocuğuyla her gün konuştuğunu, istediği her şeyini aldığını ifade eden Y.A, "Annem vefat etti. Cenazede çocuğum kaçırıldı ve darbedildim. Çocuğumu göremedim. Benim çocuğum hayatta kalabilmeyi başarmış. Benim için o önemli." dedi.

Kardeşinin ceza alması için çaba göstereceğini dile getiren Y.A, "Oraya gidip o kapıyı kırmasalardı benim oğlum ölebilirdi. Çocuğuma bana teslim ederken 'Anneni hatırlıyor musun?' dediler. 'Evet o benim annem' dedi." diye konuştu.

"3 YIL SAVAŞ VERDİM"

"Sokaktaki hayvanları kurtaran bir insanım. Bir adres olsa ben onu almaz mıydım?" diye soran Y.A, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Anne için yaşadıklarım kolay değil. Ben 3 yıl çocuğumun yerini bilmiyorum. Her gece dua ettim. Çocuğum için ayakta kaldım. Bundan sonra olana değil olacağı bakacağız. Onun annesi benim ve hayatta bana ihtiyacı var. Sosyal hizmetler uzmanına 'çocuğuma kendim bakmak istiyorum' dedim. Devletin sürecine saygılıyım. İnsanlar beni yargılıyorlar ama ben anne olarak 3 yıl savaş verdim. Çocuğumun hayatta olması benim için önemli olan. Oğlumu mutlaka yanıma alacağım."

"KENDİ KIZINI DA EŞİNDEN A KAÇIRIYOR"

Kız kardeşinin erkek çocuk istediği için oğlunu kaçırdığını iddia eden Y.A, "Kendi kızını da eşinden yıllardır kaçırıyor. Benim çocuğum akıllı bir çocuk. Yıpratılmasını istemiyorum. Bu aşamaları geçecek. İkimiz de çok güçlüyüz. İkimiz de ayakta kaldık. Çocuğum benim yanımda olacak. Her şey düzelecek. Ben baştan bu yana kararlı olmasaydım 3 yılda ben aklımı kaçırabilirdim. İnsanlardan empati istiyorum." ifadelerini kullandı.

Oğluyla ilk gece birlikte televizyon izlediklerini anlatan Y.A, "Bana mısır patlatır mısın?' dedi. Doktora sormamız gerektiğini belirttim. Bahçede otururken komşudan balık kokusu duydu. Benden anneanne köftesi ve balık istedi. Havuzu gördü. Kedi ve köpeklerle ilgilendi. Kendini iyi hissetti. Güzel bir gün geçirdik." değerlendirmesinde bulundu.

Y.A’nın avukatı Dilek Sezgin, müvekkilinin 2020 yılından beri çocuğunu aradığını söyledi.

Bunun için Y.A'ya gönüllü olarak avukatlık yaptıklarını belirten Sezgin, “Biz Y.A. hanınım kaç yıldır çocuğunu almak için mücadele verdiğini biliyoruz. Y.A hanım çocuğuna kavuşmak istiyor. Hukuki olarak ne gerekiyorsa avukatları olarak yapacağız.” dedi.

(AA)

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol