birgün

10° PARÇALI BULUTLU

Çöp evde bulunan çocukla ilgili haberlere erişim engeli getirildi

Bursa 3. Sulh Ceza Hakimliği, kentteki çöp evde bir yıl boyunca tutulan çocukla ilgili 106 habere erişim engelleme kararı verdi.

GÜNCEL 26.07.2022 20:34
Çöp evde bulunan çocukla ilgili haberlere erişim engeli getirildi
Abone Ol google-news

Bursa'daki 'çöp evde' bulunan 9 yaşındaki C.M.A. ile ilgili haberlere erişim engelleme kararı getirildi.

Karar, Bursa Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'nün talebi ile Bursa 3. Sulh Ceza Hakimliği tarafından verildi.

Gazete Duvar'ın haberine göre kararda Gazete Duvar, Cumhuriyet, Habertürk, Anadolu Ajansı, Hürriyet, Milliyet gibi sitelerde yer alan 106 farklı haberin yayından çıkartılması yer aldı.

NE OLMUŞTU?

Bursa’da merkez Nilüfer ilçesi Görükle Sakarya Mahallesi’nde kirayı ödemediği için ev sahibi tarafından mahkeme kararıyla boşaltılan ev gündem olmuştu. Nilüfer Belediyesi ekipleri, temizlik çalışmasına başladıkları sırada bir odanın kapısının kilitli olduğunu fark etmişti. Kapıyı kırarak içeri giren temizlik görevlileri, çöplerle dolu odada yarı baygın halde yatan Kamuran Pınar A.’nın yeğeni olan 9 yaşındaki C. M. A.’yı bulmuştu. Çocuğun odada kilitlendiğinin ve tuvaletini dahi odaya yaptığının görülmesi üzerine sağlık ve polis ekiplerine haber verilmişti. Çöp evde tutulan çocuk, olay yerine gelen sağlık ekibinin ilk müdahalesinin ardından ambulansla hastaneye kaldırılmıştı.

9 yaşındaki C. M.A.'nın teyzesi Kamuran Pınar A., emniyetteki işlemlerin ardından 'çocuğa eziyet' suçlamasıyla adliyeye sevk edilmişti. Savcılıkta ifadesi alınan Kamuran Pınar A., çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliğinde tutuklanmıştı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun