birgün

18° AÇIK

GÜNCEL 17.09.2021 11:40

Çorlu Tren Katliamında 2 kızını kaybeden Erdinç Dikmen yaşamını yitirdi

Çorlu’da 8 Temmuz 2018 tarihinde meydana gelen 7’si çocuk 25 kişinin yaşamını yitirdiği tren katliamında 2 kızını kaybeden ve 3 yıldır adalet mücadelesi veren Erdinç Dikmen, geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi.

Çorlu Tren Katliamında 2 kızını kaybeden Erdinç Dikmen yaşamını yitirdi

Çorlu Tren Katliamında kızları Gülce ve Özge Nur Dikmen’i kaybeden baba Erdinç Dikmen kalp krizi nedeniyle hayatını kaybetti.

Katliamda oğlu Oğuz Arda Sel'i kaybeden Mısra Öz, haberi Twitter hesabından duyurdu. Öz, şu ifadelere yer verdi:

"Çorlu tren katliamı ailelerinden, Gülce ve Özge Nur Dikmen’in babası Erdinç Dikmen’i geçirdiği kalp krizi sonucu kaybettik. Erdinç abi’nin kalbi bu acıya daha fazla dayanamadı. Cenazesi bugün ikindi namazından sonra Uzunköprü’de kızlarının yanına defnedilecek. Başımız sağolsun."

Gazeteci Mustafa Hoş ise "Yaşanan onca adaletsizliğe ve haksızlığa baba yüreği daha fazla dayanamadı. son duruşmada 'adalet gelecek mi Mustafa Bey? Gelsin artık. Gücüm kalmadı' demişti" dedi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol