birgün

15° AÇIK

GÜNCEL 25.09.2020 19:18

Çorum'da KYK'da karantinaya alınanlardan ücret alınacak

Çorum’da izolasyon kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle KYK yurdunda karantinaya alınan kişilerden günlük 70 lira alınacak.

Çorum'da KYK'da karantinaya alınanlardan ücret alınacak

Çorum’da Covid-19 tedbirleri kapsamında karantina kurallarını ihlal ederek Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurdunda yeniden karantinaya alınan kişilerden günlük 70 lira alınacağı duyuruldu.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, kentte 18 kişinin KYK yurdunda karantina altına alındığı belirtildi. Ayrıca kentte trafikte araç konvoylarına izin verilmeyeceği, sağlık çalışanlarının ikinci bir emre kadar toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz yararlanmaya devam edeceği de söylendi.

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

"Konaklamaları sağlanan kişilerden konaklama ve yemek hizmetlerine karşılık günlük 70 lira ücret üzerinden tahakkuk edecek miktarın kişilerin kendilerinden tahsil edilmesine karar verilmiştir. Geçici ve mevsimlik işlerde çalışan tarım ve inşaat işçileri ile değişik sebeplerden ötürü izolasyon sürecini geçirecek uygun meskeni olmayan kişilerin konaklama ve yemek ücretlerinin kendilerinden tahsil edilmesi hususundan muaf tutulmaları kararlaştırılmıştır."

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız