birgün

28° PARÇALI BULUTLU

Çorum'da sokak köpekleri resmi plakalı kamyonla kent çöplüğüne bırakıldı

Çorum’un Sungurlu ilçesinden toplandığı iddia edilen çok sayıda sokak köpeği, resmi plakalı kamyonla getirildiği kent çöplüğüne bırakıldı. Çorum Belediye Başkan Yardımcısı Lemzi Çöplü, “Resmi işlemlerin başlatılacağını ilan ediyoruz” dedi.

GÜNCEL 22.04.2022 12:57
Çorum'da sokak köpekleri resmi plakalı kamyonla kent çöplüğüne bırakıldı
Abone Ol google-news

Çorum’un Sungurlu ilçesinde, sokak köpeklerinin resmi plakalı kamyonla kent çöplüğüne bırakıldığı iddia edildi.

Çorum Belediye Başkan Yardımcısı Lemzi Çöplü, “Geçen akşam Sungurlu ilçemizden tahsis edilmiş resmi plakalı bir araç ile bir kamyon dolusu hayvan getirildiği görüldü. Bununla ilgili resmi işlemlerin başlatılacağını buradan ilan ediyoruz” dedi.

DHA’nın haberine göre, İskilip yolu üzerindeki Karapürçek çöplüğüne bırakılan sokak köpeklerinin görüntüleri bir hayvansever tarafından kaydedildi. Hayvanseverin tepki gösterdiği kamyon şoförü, "Ben emir kuluyum" diyerek hızla bölgeden uzaklaştı.

Görüntüler üzerine harekete geçen Çorum Belediyesi ekipleri Sungurlu ilçesinden geldiği belirlenen resmi plakalı kamyonun kente giriş ve çıkış yaptığı anlara ait görüntüleri basınla paylaştı. Belediye yetkilileri sokak köpeklerinin çöplüğe bırakılması ile ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunmaya hazırlandıklarını söyledi.

Çorum Belediye Başkan Yardımcısı Lemzi Çöplü, "Belediye olarak kısırlaştırma çalışmalarımız devam etmektedir. Şehrimizde zaman zaman popülasyonların artığını, farklı hayvanların geldiğini, ancak bunların nasıl ne şekil getirilip bırakıldığına dair elimizde bir delilimiz yoktu. Geçen akşam Sungurlu ilçemizden tahsis edilmiş resmi plakalı bir araç ile bir kamyon dolusu hayvan getirildiği görüldü ve popülasyonların artış nedenlerinden birisinin bu olduğunun resmi kayıtlarımıza girmiş bulunmakta. Bununla ilgili resmi işlemlerin başlatılacağını buradan ilan ediyoruz" dedi.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol