birgün

13° AZ BULUTLU

GÜNCEL 15.02.2021 16:18

Covid-19 aşısı randevuları aynı saate verildi, koridorlar insan kaynıyor

Aile sağlığı merkezlerinde, aynı randevu saatinde birden fazla kişiye Covid-19 aşı randevusu verildi. ASM koridorları sosyal mesafesiz kalabalığa büründü.

Covid-19 aşısı randevuları aynı saate verildi, koridorlar insan kaynıyor

Aile sağlığı merkezlerinde, aynı randevu saatinde birden fazla kişiye Covid-19 aşı randevusu verilmesi kalabalığa neden oldu. Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu Başkanı Özlem Sezen, "Merkezi hasta randevu sisteminin bizim onayımız olmadan Covid-19 aşı randevularımıza müdahalesi sonrası aile sağlığı merkezinde büyük bir kaos ve kalabalık yaşanıyor. Bakanlığın bizim aşı randevu planlarımıza dokunmamasını özellikle istiyoruz" dedi.

Kocaeli ve Bursa'daki aile sağlığı merkezlerinden gelen görüntülerdeki kalabalık korkuttu. Aynı zamanda birden fazla kişiye aşı randevusu verilmesi, sosyal mesafeyi ortadan kaldırdı. Görüntülerde, aşı olmaya gelenlerin kalabalıkta beklediği ve sağlık emekçilerinin koridorda aşı yapmak zorunda kaldıkları görüldü. ANKA Haber Ajansı’na konuşan Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu Başkanı Sezen, kalabalığın Sağlık Bakanlığı'nın aşı randevularını aynı zamana vermesi sonucu olduğunu belirterek şöyle konuştu:

Merkezi hasta randevu sisteminin bizim onayımız olmadan Covid-19 aşı randevularımıza müdahalesi sonrası bugün öğleden sonra aile sağlığı merkezinde büyük bir kaos ve kalabalık yaşanıyor. Ülke genelindeki aile sağlığı merkezlerinden kalabalıkla ilgili şikayetler geliyor, endişeler başladı. Aynı saatte birden fazla kişiye Covid-19 aşısı randevusu verilmiş, aynı saatte hasta muayene randevularımız var. Daha önceden verilen gebe izlem ve aşı randevularımız var. Bakanlığın bizim aşı randevu planlarımıza dokunmamasını özellikle istiyoruz.
Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol