birgün

18° PARÇALI BULUTLU

YAŞAM 30.09.2020 11:48

'Covit-19' yazısı asıldı, Paşa'yı artık uyandıran yok

Bursa'da Şehmus Sarıkaya (41), iş yerinde baktığı 'Paşa' isimli kedisi caddeden geçen kişiler tarafından sık sık sevilip uyandırılınca, kedinin yattığı yere, 'Covit-19 pozitif, elleme' yazısı astı.

'Covit-19' yazısı asıldı, Paşa'yı artık uyandıran yok


Bursa'da 'Paşa' isimli kedi, caddeden geçenlerin büyük ilgisini çekiyor. Her geçen Paşa'yı severek uyandırıyor.

Paşa'ya yaklaşık 6 aydır bakan Şeyhmus Sarıkaya ise kedinin uyandırılmaması için yattığı yere "Uyuyan kedi uyandırılır mı? Çok rahatsız ediliyordu, koronavirüs kedimize yaradı" diyerek uyarılar astı.

covit-19-yazisi-asildi-pasa-yi-artik-uyandiran-yok-786934-1.covit-19-yazisi-asildi-pasa-yi-artik-uyandiran-yok-786935-1.

Sarıkaya, dükkanının tezgahında kedinin uyuması için özel bir yer yaptı ve 'Covit-19 pozitif, elleme' yazısını astı.'

Astığı yazı sayesinde kedinin koronavirüs hastalığına yakalandığını zannettiği için yurttaşların Paşa'yı sevmekten vazgeçtiğini ve akşama kadar rahat bir şekilde uyuduğunu söyleyen Sarıkaya, "Her gelen kediyle uğraşıyor. Ellemeyin diyoruz, anlamıyorlar. Bazılarıyla tartışıyoruz. Uyuyan bir canlı uyandırılır mı? Biz de böyle bir önlem almayı düşündük. Yaklaşık 6 aydır kediye biz bakıyoruz. İsmini de 'Paşa' koyduk. Çok rahatsız ediliyordu. Koronavirüs süreci Paşa'ya yaradı. O yazıyı yazdıktan sonra kimse kedimizi rahatsız etmiyor. Akşama kadar uyur. Yiyeceğini içeceğini biz veriyoruz. Bölge esnafı da Paşa'yı çok seviyor. Kedimiz, bu yazıları yazdıktan sonra tam paşa oldu. Yerinde çok rahat. Hiç kimse ellemiyor" dedi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız