birgün

23° PARÇALI BULUTLU

KÜLTÜR SANAT 25.06.2021 10:00

CRR Senfoni Orkestrası açık havayla buluşacak

CRR Senfoni Orkestrası açık havayla buluşacak

KÜLTÜR SANAT SERVİSİ

Pandemi nedeniyle etkinliklerini çevrimiçi konserlerle sürdüren Cemal Reşit Rey (CRR) Senfoni Orkestrası, yaz konserleri ile açık alanlarda müzikseverlerle buluşacak.

Cemal Reşit Rey Senfoni Orkestrası, normalleşme süreciyle birlikte, uzun bir aradan sonra İstanbullulara “gerçek müziğin canlı müzik” olduğunu hatırlatmayı amaçladıklarını belirttikleri “İstanbul’da Senfonik Yaz” başlıklı konser dizisi başlatıyor. Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda gerçekleştirilecek konserin ardından İstanbul’un iki yakasındaki parklarda ücretsiz olarak tekrarlanacak. CRR Genel Sanat Yönetmeni Cem Mansur’un, “Büyük Bir Gece Müziği”, “Bir Yaz Akşamı”, “Dansa Davet” ve “Yaz Masalları” temalarıyla oluşturduğu programla aynı zamanda müzikseverler, “Klasik olan ne ki?”, “Müzik neden zamansız, sınırsız?", "Neden klasik" olurmuş?” sorularının cevabını birlikte vermeye davet ediliyor. CRR Senfoni Orkestrası ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Orkestralar Müdürlüğü’nün işbirliği ile gerçekleştirilecek en popüler klasik eserlerden oluşan konserler dizisinde; tanınmış solistlere ek olarak genç yetenekler de eşlik edecek.

PARKLARDA ÜCRETSİZ KONSERLER

Sosyal mesafe kuralları ve pandemi önlemleri çerçevesinde gerçekleştirilecek konserlerin biletleri; Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu için Biletix’ten satışa sunulurken, parklardaki konserler ücretsiz olarak İstanbullularla buluşacak.

“İstanbul’da Senfonik Yaz” konser dizisinin programından bazıları şöyle:

Büyük Bir Gece Müziği
3 Temmuz Cumartesi 19.30: Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu
4 Temmuz Pazar 20.00: Büyükçekmece Amfi Tiyatro
CRR Senfoni Orkestrası
Şef: Cem Mansur
Solist: Murat Usanmaz, gitar
F. Mendelssohn (189-1847) "Bir Yaz Gecesi Rüyası" (Uvertür, Scherzo, Nocturne, Düğün Marşı) parantez içindekiler bilboard ve afişlerde olmamalı, sadece web sayfasında)
J. Rodrigo (1901-1999) Gitar Konçertosu “Aranjuez"
M. Mussorgsky (1839-1881) “Çıplak Dağda bir Gece”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol