birgün

20° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 16.03.2018 14:18

Cübbeli Ahmet, Nurettin Yıldız, İhsan Şenocak, Bülent Yıldırım ve Nevzat Çiçek buluştu

Cübbeli Ahmet, Nurettin Yıldız, İhsan Şenocak, Bülent Yıldırım ve Nevzat Çiçek buluştu

'Kadınlar dayak yiyorlarsa şükretsinler' diyen Sosyal Doku Vakfı Başkanı ve İlahiyatçı Nurettin Yıldız'ı, kamuoyunda Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü ziyaret etti.

Cübbeli Ahmet'in, Nurettin Yıldız'ı "Ehli Sünnet dışı" ilan etmesinin ardından bu ziyareti yapması dikkatlerden kaçmadı. Üstelik ziyarette İHH İnsani Yardım Vakfı Başkanı Bülent Yıldırım ve İslamcı Siyer Vakfı kurucusu Muhammed Emin Yıldırım ve gazeteci Nevzat Çiçek de bulunuyordu.

Recep Tayyip Erdoğan, Nurettin Yıldız'ı kast ederek, “Bazılarının dikkat çekmek için kavramları eğip, bükerek söyledikleri sözlerin hiçbir kıymeti harbiyesi yoktur” demişti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de Nurettin Yıldız’a “Meczubun biri çıkıp kadınlara kocalarından dayak yedikleri için şükretmeleri gerektiğini söyleyebiliyor. Bunu diyanet adına yapabiliyor. Ne ara bu kadar sapık türedi” diye tepki göstermişti.

Erdoğan, "İslam'ın güncellenmesinin gerektiğini bilmeyecek kadar da aciz bunlar. Siz İslam'ı 14 asır öncesi hükümleri ile bugün uygulayamazsınız. Beni birçok hocaefendi tefe koyacak o ayrı mesele. Rabbim bizi tefe koymasın" diye konuşmuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “İslam’ın Güncellenmesi” konusunda yaptığı çıkış ve sözde din alimlerine karşı sert ifadelerinin ardından bu ziyaretin yapılması 'ittifak havası' şeklinde yorumlandı

'FETVALARI DİNLENMEZ'

Nurettin Yıldız'la sohbete giden Cübbeli, daha önceki fetvalarında "Nurettin Hoca'nın sohbeti dinlenmez" demişti. Cübbeli Ahmet Hoca'nın bu ziyareti yapması beklenmiyordu.

AKP yanlısı TV yorumcusu Nevzat Çiçek de buluşmaya ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yaparak, “moderatörlük yaptım” dedi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol