birgün

4° AZ BULUTLU

Cübbeli Ahmet’ten Kaftancıoğlu’na suç duyurusu

Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, kendisine yönelik sözlerine "Görünen Nükteli Ahmet Hoca ve destekledikleri zor durumda" yanıt veren CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında hakaret iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

GÜNCEL 08.11.2022 16:44
Cübbeli Ahmet’ten Kaftancıoğlu’na suç duyurusu
Abone Ol google-news

Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, kendisine yönelik sözlerine, "Görünen Nükteli Ahmet Hoca ve destekledikleri zor durumda. Nükteli ve benzerlerine haksız ihale, iş vermenin sevap kabul edildiği zeminde akıl, ahlak, adalet zemininde kalmanın günah sayılması çok anlaşılır. Nükteli Jetski’ye ters binip kaçmak yok ama Mavi mavi masmavi" yanıtını veren CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında hakaret iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

T24'ün haberine göre suç duyurusu dilekçesinde Kaftancıoğlu’nun, Ünlü’ye hakaret ettiği öne sürülerek, hakkında dava açılması istendi.

KAFTANCIOĞLU'NU HEDEF ALMIŞTI

Cübbeli Ahmet, İstanbul Ticaret Odası (İTO) seçimleri öncesinde mevcut başkan Şekip Avdagiç'e destek çağrısında bulunmuş, Avdagiç'e karşı CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve ekibinin bir adayının olduğunu öne sürmüştü. Ünlü, "Kaftancıoğlu tarafının desteklediği aday kazanırsa meydana gelecek bütün günahlara ortak olursunuz" demişti.

Kaftancıoğlu da Ünlü’nün bu sözlerine Twitter hesabından yaptığı paylaşımla yanıt vermişti. Kaftancıoğlu, "Görünen Nükteli Ahmet Hoca ve destekledikleri zor durumda:)) Nükteli ve benzerlerine haksız ihale, iş vermenin sevap kabul edildiği zeminde akıl, ahlak, adalet zemininde kalmanın günah sayılması çok anlaşılır. Nükteli Jetski’ye ters binip kaçmak yok ama Mavi mavi masmavi:))" ve “Nükteli birazdan Kaftancı’nın yazdıklarını beğenmek şu kadar, Rt etmek ise bu kadar günah diyerek fetva verebilir, uyarmadı demeyin:) Papucumun cübbelisi” şeklinde tweet atmıştı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol