birgün

20° AÇIK

GÜNCEL 26.11.2020 10:01

Cübbeli: Silahların görüntülerini verdim

"Silahlanan selefi dernekler" iddiasında bulunduktan sonra emniyetten ifadeye çağrılan magazin ünlüsü ve tarikatçı Cübbeli Ahmet Hoca, “Ben silahları görüntüleriyle kitap evinin görüntülerini verdim” dedi.

Cübbeli: Silahların görüntülerini verdim

“Cübbeli Ahmet Hoca” olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, CNN Türk'teki Tarafsız Bölge programında “silahlanan selefi dernekler” iddiası ile ilgili savcılığa verdiği bilgilerle ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

Ünlü, “Ben silahları görüntüleriyle kitap evinin görüntülerini verdim” dedi.

“81 mescit bir dernekte olunca '2 bini bulur' dedim fakat dernek lafından dolayı kamuoyundan özür dilerim. Ben bunu naklettim. Burada yapılanma var. 'Ben adres veremem' dedim ama biliyorum da veremem demedim. Bilmediğim için veremem dedim. Ben Adıyaman'daki adresi aklımda tutmadım," diyen Cübbeli, "Bu lafımdan dolayı 'hiçbir bilgi veremedi, bomboş çıktıya' çevirdiler. Halbuki ben silahları görüntüleriyle kitap evinin görüntülerini verdim. Sadece benim dediğimi yazdılar. Bana bir şey demediler." ifadelerini kullandı.

Cübbeli, "Arkadaşlar bana dediler ki; Sen bu ifadeye gideceksin herkes peşine düştü bu işin. Sen bu ifadeyi verirken 5-10 tane klasör yapmıştın kendine göre toparladıklarını ver, sonra bizim ismimizi ver. Benim birlikte çalıştığım arkadaşlar. Derneklerinde sohbet yaptığım 30 senelik hukukum olan yapı. Her yerde selefilere karşı faaliyetleri var bu arkadaşların," dedi.

Cübbeli emniyetteki ifadesinde "Falan soyadlı kişiye ben güveniyorum bu arkadaşlar çok detaylı araştırma yapacaklar. Benim dosyama ilişik olarak atfediyorum" dediğini söyledi.

"25 Eylül'de ben gittim 2 haftada onlar gitti.15 günde tamamen dokümanlar hazırlandı. 13 Ekim günü bu arkadaşlar gitti," diyen Cübbeli, "757 sayfaya imza atıp verdiler. 13 bin 99 sayfa da döküman verdiler.” şeklinde konuştu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol