birgün

8° KISA SÜRELİ HAFİF YOĞUNLUKLU YAĞMUR

YAŞAM 27.02.2020 12:19

Cüce olduğu için zorbalığa maruz bırakılan çocuğun ailesi, yardımları bağışlayacak

Cüce olduğu için zorbalığa maruz bırakılan çocuğun ailesi, yardımları bağışlayacak

Avustralya'da cüce olduğu için okulda zorbalığa maruz bırakılan Bayles'ın ailesi, toplanan parayı yardım derneklerine yatıracak. Bayles'in annesi, "Asıl konumuza dönelim" dedi, teyzesi de "Toplumda zorbalık nedeniyle kaç kişi intihar ediyor?" diye sorup "Bu paranın, gerçekten ihtiyacı olan yardım kuruluşlarına gitmesini istiyoruz" diye konuştu.

Avustralya'da Quaden Bayles isimli bir çocuğun, cüce olması nedeniyle kendisine yapılan zorbalık yüzünden ağladığı görüntüler dünya gündeminde geniş yer tuttu.

Görüntülerde Bayles, "Bana bıçak ver. Kendimi öldüreceğim. Ölmek istiyorum" ifadelerini kullandığı görülmüştü.

Görüntülerin annesi tarafından internette paylaşılması üzerine ise çok sayıda isim Bayles'a destek açıklamalarında bulundu.

Öte yandan, ABD'li komedyan Brad Williams da 'GoFundMe' isimli bağış sitesi üzerinden Bayles için para yardımı kampanyası başlattı.

Sputnik'in aktardığı habere göre başlatılan kampanyaya çok sayıda kişiden destek gelmesi üzerine Bayles için toplanan paranın miktarı 475 bin dolara ulaştı.

Bağış yapa isimler arasında Hugh Jackman gibi ünlü isimler de yer aldı.

Ancak, Bayles'in ailesinin parayı yardım kurumlarına bağışlayacağı öğrenildi.

"PARANIN NEREYE HARCANMASI GEREKTİĞİNİ BİLİYOR"

Avustralya'da NITV'ye açıklamalarda bulunan Doyles'in teyzesi, çocuğun 'Disneyland'a gidebilmesi için' gönderilen paranın yardım kurumlarına gönderileceğini açıkladı ve şunları söyledi:

"Hangi çocuk Disneyland'a gitmek istemezdi, hele ki Quaden'ınki gibi bir hayata sahip olan bir çocuk. Her gün yaşadığı zorluklardan kaçabileceği herhangi bir yere gidebilmesi eğlenceli olurdu. Ancak kardeşim 'Biliyor musun, asıl konuya dönelim' dedi. Bu küçük adam zorbalığa uğradı. Peki, siyah veya beyaz, toplumumuzda zorbalık yüzünden kaç kişi intihar ediyor? Biz bu paranın, ona gerçekten ihtiyacı olan yardım kuruluşlarına gitmesini istiyoruz. Onlar paranın nereye harcanması gerektiğini biliyor. Disneyland'e gitmek istiyor olsak da bu paranın toplumumuzun daha çok işine yarayacağını düşünüyorum."

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız