birgün

13° AÇIK

KÜLTÜR SANAT 03.09.2021 14:04

Çukur’un 'Vartolu'su kaleci oldu

Çukur dizisindeki ‘Vartolu’ karakteriyle tanınan oyuncu Erkan Kolçak Köstendil, gençlik hayalini gerçekleştirerek Hollanda’nın amatör futbol ekiplerinden Amsterdam Gençlerbirliği’ne kaleci olarak transfer oldu.

Çukur’un 'Vartolu'su kaleci oldu

Çukur dizisinde canlandırdığı ‘Vartolu Sadettin’ karakteriyle popülarite kazanan oyuncu Erkan Kolçak Köstendil, gençlik hayalini gerçekleştirdi.

Kaleci olmak isteyen 38 yaşındaki oyuncu, Hollanda’nın amatör ekiplerinden Amsterdam Gençlerbirliği’ne transfer oldu.

Gençliğinde Bursaspor altyapısında kaleci olarak forma giyen Köstendil, kulüple sözleşmeyi imzalamasının ardından antrenmanlara çıktı.

Instagram hesabından antrenman sırasında çekilen fotoğraflarını paylaşan Köstendil, “Yeni takım, yeni ev ve yeni aile” mesajını yazdı ve kulüp başkanı Orhan Aslan ile menajerine teşekkür etti.

Erkan Kolçak Köstendil, Çukur’un geçen haziran ayında final yapmasının ardından eşi Cansu Tosun ve oğlu Marsel ile Hollanda’ya gitmişti.

Yeni bir projede yer almaması durumunda Köstendil’in sezonu Amsterdam Gençlerbirliği’nde tamamlaması bekleniyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol