birgün

17° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 21.04.2019 20:09

Çukurca’da yıldırımın isabet ettiği ev yandı

Hakkari’nin Çukurca ilçesinde yıldırımın isabet ettiği bir evde yangın çıktı.Yangın, itfaiye ekipleri ve yurttaşlar tarafından söndürülürken, evde büyük çapta maddi hasar meydana geldi. Olay, bugün akşam saatlerinde ilçeye bağlı Çığlı Köyü’nde meydana geldi. İlçede bugün sabah saatlerinde etkili olan yağmur yağışı hayatı olumsuz yönde etkilerken, Çığlı Köyü’nde bulunan ve altı ahır olarak kullanılan Yaşar Yiğit’e […]

Çukurca’da yıldırımın isabet ettiği ev yandı

Hakkari’nin Çukurca ilçesinde yıldırımın isabet ettiği bir evde yangın çıktı.Yangın, itfaiye ekipleri ve yurttaşlar tarafından söndürülürken, evde büyük çapta maddi hasar meydana geldi.

Olay, bugün akşam saatlerinde ilçeye bağlı Çığlı Köyü’nde meydana geldi. İlçede bugün sabah saatlerinde etkili olan yağmur yağışı hayatı olumsuz yönde etkilerken, Çığlı Köyü’nde bulunan ve altı ahır olarak kullanılan Yaşar Yiğit’e ait eve yıldırım düştü.

O sırada evde bulunan Yaşar ailesi sakinleri büyük panik yaşayarak, kendilerini bir anda dışarı attı. Olayın ardından yıldırımın etkisiyle çıkan yangın, olay yerine gelen itfaiye ekipleri ve köylülerin müdahalesi ile sönüdürüldü. Çıkan yangın nedeniyle evde büyük çapta hasar oluştu.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız