birgün

29° AÇIK

GÜNCEL 04.06.2020 20:44

Cuma namazında AKP’lilere halı seren müftü, İstanbul’a tayin edildi

Sakarya'nın Karasu ilçesinde, AKP’li Belediye Başkanı İshak Sarı ve Başkan Yardımcısı İsmail Karakaş’a özel halı seren İlçe Müftüsü Mustafa Aydın, İstanbul’a tayin edildi. Aydın’ın hakkında ‘VIP cuma namazı’yla ilgili soruşturma başlatılmıştı

Cuma namazında AKP’lilere halı seren müftü, İstanbul’a tayin edildi

AKP’lilere ‘VIP cuma namazı’ hizmeti sunan Sakarya’nın Karasu ilçesi müftüsü Mustafa Aydın'ın tayini çıktı.

Sözcü’nün haberine göre, hakkında soruşturma başlatılan ilçe müftüsü Mustafa Aydın, İstanbul Tuzla'ya tayin edildi.

Sakarya’nın Karasu ilçesi müftüsü Mustafa Aydın geçen hafta kılınan cuma namazında Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, Karasu Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Karakaş ve Karasu AKP ilçe başkanı Hasan Yavuzyiğit’e özel halı sermesiyle gündeme gelmişti.

Halı üzerinde kılınan cuma namazı sonrası Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, olayla ilgili soruşturma başlatılması için talimat vermiş ve bu talimat üzerine de Sakarya Müftülüğü harekete geçerek Karasu Müftüsü Mustafa Aydın hakkında soruşturma başlatmıştı.

Savunması alınan Aydın’ın, İstanbul Tuzla Müftülüğü’ne tayin edildiği öğrenildi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız