Cumhur Frankfurt isimli Ak troll tartıştığı Meclis Başkanı Mustafa Şentop'tan özür dilediğini belirterek, "Şentop'u arayarak Cumhur Frankfurt'a has üslup konusunda haddimi aştığımı ve hiç tarafla bağlantılı olmadığını ifade ettim. Sağ olsun büyüklük ve anlayış gösterdiler" dedi.

'Cumhur Frankfurt' tartıştığı Şentop’tan özür diledi

Gazeteci İbrahim Haskoloğlu'nun "kişisel bilgileri hukuka aykırı yolla ele geçirdiği" iddiasıyla tutuklanmasının ardından Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Mustafa Şentop’a attığı tweet’le gündem olan Cumhur Frankfurt isimli Ak troll özür diledi.

Haskoloğu'nun tutuklanması sonrası AKP'li isimlere yakınlığıyla bilinen "Cumhur Frankfurt" adlı sosyal medya kullanıcısı Meclis Başkanı Şentop’u Twitter’da etiketleyerek, “Arkadaşa tütün ve temiz don lazımmış” dedi.

Bu ifadelerin ardından Şentop’tan yanıt geldi. “Cumhur Frankfurt. Terbiyesizlik yapma” ifadelerini kullanan Şentop, ardından da “Trollerle muhatap olmadım bugüne kadar. İlk defa bozuyorum prensibimi. Ama suret-i haktan görünüp iç operasyon çekenlere gereken cevabı vermek icab ediyor bazen” ifadelerinin yer aldığı bir paylaşım yaptı.

ÖZÜR DİLEDİ

Şentop'un çıkışından 1 gün sonra 'Cumhur Frankfurt' isimli kullanıcı Şentop'u arayarak özür dilediğini duyurdu, "Az önce Meclis Başkanımız Mustafa Şentop'u arayarak kendilerine Cumhur Frankfurt'a has üslup konusunda haddimi aştığımı ve hiçbir taraf ile bağlantılı olmadığımı ifade ettim. Sağolsunlar, büyüklük ve anlayış gösterdiler. Sadece tenhada özür dilemeyeyim istedim" ifadelerini kullandı.