birgün

26° PARÇALI AZ BULUTLU

Cumhur İttifakı ‘idam’ konusunda hemfikir: Destici de geri kalmadı

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Erdoğan ve Bahçeli’nin açıklamalarına paralel konuşarak, "İdam cezasını geri getirmeliyiz. LGBT'liler, liberaller, PKK'lılar, sözde aydınlar, solcular yazıyorlar. Neymiş 'idam cezası ağırmış, geri dönüşü yokmuş'. Pınar Gültekin’in, Aybüke Yalçın'ın geri dönüşü var mı? Adam suçunu itiraf etmiş, 'Ben yaptım' demiş niye hayata geri dönüş bileti alıyorlar. Suç sabit, cezası idam olmalı” dedi.

SİYASET 26.06.2022 18:53
Cumhur İttifakı ‘idam’ konusunda hemfikir: Destici de geri kalmadı
Abone Ol google-news

Rize’de düzenlenen BBP Olağan İl Kongresi'ne katılan Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, yaptığı konuşmada Türkiye'nin gündeminde kadın cinayetleri ve Pınar Gültekin davası olduğunu söyledi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, orman yangınlarına yönelik dile getirdiği ‘idam’ önerilerini kadın cinayeti davalarındaki skandal kararları gerekçe göstererek meşrulaştırmaya çalışan Destici, "Alınan kararı hangi vicdan kabul eder hangi adalet terazisi bunu tartar? Gerekçeli kararı okuyunca insan daha çok hiddetleniyor. Neymiş boğazını sıkmış, boğazı kırılmış, o öldü sanmış, halbuki ölmemiş, ölmeseymiş belki de beton dökmezmiş üstüne. Böyle bir gerekçe yazılabilir mi? Bir indirim hafifletici sebep olabilir mi? Buradan hukukçu olmayanlar bile bunun böyle olmayacağını bilir. İdam cezasını geri getirmeliyiz” dedi.

Destici, idama karşı çıkan ilerici, demokrat kamuoyunu ise şu sözlerle hedef aldı:

“İDAMI GETİRMEK CUMHUR İTTİFAKI’NA NASİP OLUR DİYE UMUT EDİYORUM”

“LGBT'liler, liberaller, PKK'lılar, sözde aydınlar, solcular yazıyorlar. Neymiş idam cezası ağırmış, geri dönüşü yokmuş. Pınar Gültekin’in, Aybüke Yalçın'ın geri dönüşü var mı? Adam suçunu itiraf etmiş, 'Ben yaptım' demiş niye hayata geri dönüş bileti alıyorlar. Suç sabit, cezası idam olmalı. İdamın geri gelmesi için 2011 yılında meclise 2 milyon üzerinde dilekçe verdik. Kızlarımızı kaçırıp, tecavüz edip öldüren cani sapıklar ve kurşun sıkıp, bomba patlatıp askerimizi polisimizi, öğretmenimizi şehit eden teröristler için idamın getirilmesini istedik. 2013'te 30 ilde yaptığımız referandumda halkımız yüzde 98 'evet' dedi. İdam cezasını geri getirmeliyiz. Büyük Birlik Partisi, AK Parti ve MHP'ye yani Cumhur İttifakına nasip olur diye umut ediyorum.”

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol