birgün

4° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 26.10.2020 11:29

Cumhurbaşkanının ismine yakıştırılan millet bahçesinin maliyeti 101 milyon TL

Kayseri’de kurulması planlanan ve Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi adı verilecek projenin 100 milyon 900 bin liraya mâl olacağı ortaya çıktı.

Cumhurbaşkanının ismine yakıştırılan millet bahçesinin maliyeti 101 milyon TL

Kayseri'de 1 milyon 260 bin metrekare alana yapılacak olan millet bahçesinin 100 milyon 900 bin liraya mâl olacağı orataya çıktı.

11 Eylül'de sözleşmesi imzalanan parkta biyolojik gölet, etkinlik çayırı, sosyal buluşma alanları, koşu ve bisiklet parkurları, 10 çocuk bahçesi, üç millet kıraathanesi, kaykay pisti ile drone maket uçak pisti, çiçek bahçeleri ve pist bisikleti yarışları için veledrom da olacak.

cumhurbaskaninin-ismine-yakistirilan-millet-bahcesinin-maliyeti-101-milyon-tl-797286-1.

Görsel: Sözcü

'PROJEYE CUMHURBAŞKANIMIZIN İSMİ YAKIŞIR'

Sözcü'den Deniz Ayhan'ın haberine göre, Kayseri Millet Bahçesi'nin 21 Mart 2022'de açılması planlanıyor. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, “Kayseri'ye verdiği ve bundan sonra da vereceği destekleri düşünerek projeye Sayın Cumhurbaşkanımızın ismi yakışır” diyerek millet bahçesine Recep Tayyip Erdoğan ismini verdiklerini açıkladı.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, 2 Eylül'de yaptığı açıklamada tamamlanan ve uygulama aşamasında olan 46 millet bahçesinin toplam maliyetinin 1 milyar 688 milyon lira olduğunu açıklamıştı. Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi ile bu tutar 1 milyar 788 milyon TL'yi aştı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız