birgün

4° KAPALI

SİYASET 16.10.2019 19:55

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: Cumhurbaşkanımızın, ABD Başkan Yardımcısını kabul etmesi planlanmakta

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: Cumhurbaşkanımızın, ABD Başkan Yardımcısını kabul etmesi planlanmakta

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Suriye'nin kuzeyindeki harekatla ilgili konuştu.

Kalın, "Cumhurbaşkanımızın, ABD Başkan Yardımcısını kabul etmesi planlanmakta. Şu anda bir değişiklik öngörülmüyor. Cumhurbaşkanımızın kabulünün saati yarın kesinleşecek" dedi.

'SAATİ YARIN KESİNLEŞECEK'

Suriye ile görüştükleri yönündeki haberlerle ilgili açıklama yapan Kalın, "Esed rejimine mesajlarımızı Ruslar ve İranlılar üzerinden iletiyoruz" diyerek, doğrudan görüşme yapmadıklarını söyledi.

Kalın, ABD'den gelen heyete ilişkin de konuşarak, "Yarın Sayın Cumhurbaşkanımızın, ABD Başkan Yardımcısını kabul etmesi planlanmakta. Şu anda bir değişiklik öngörülmüyor. Cumhurbaşkanımızın kabulünün saati yarın kesinleşecek" ifadesini kulandı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız