birgün

5° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 06.10.2020 21:54

Cumhurbaşkanlığı Tezkeresi Meclis Genel Kurulu'nda kabul edildi

Mali ve Orta Afrika’ya asker gönderilmesine ilişkin Cumhurbaşkanlığı tezkeresi kabul edildi.

Cumhurbaşkanlığı Tezkeresi Meclis Genel Kurulu'nda kabul edildi

Birleşmiş Milletler'in Mali ve Orta Afrika Cumhuriyeti'nde icra ettiği harekat ve misyonlar kapsamında, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) yurt dışına gönderilmesi ve kuvvetlerin kullanılması konusunda hükümete verilen yetkinin uzatılmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı Tezkeresi Meclis'te kabul edildi.

Tezkere kapsamında Türkiye’nin Lübnan’da konuşlu Birleşmiş Milletler Geçici Görev Gücü’ne (UNIFIL) TSK unsurlarıyla verdiği destek ile Birleşmiş Milletler’in (BM) Mali ve Orta Afrika Cumhuriyeti’nde icra ettiği harekat ve misyonlara katılımına ilişkin sürelerin bir yıl daha uzatılması isteniyordu.

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasını taşıyan tezkereler Genel Kurul'da görüşmelerin ardından oylanarak kabul edildi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız