birgün

20° AÇIK

Cumhuriyet muhabiri Canan Coşkun’a üç yıla kadar hapis istemi

GÜNCEL 10.07.2018 15:42
Cumhuriyet muhabiri Canan Coşkun’a üç yıla kadar hapis istemi
Abone Ol google-news

Canan Coşkun’a “Terörle mücadelede görev almış kişileri hedef göstermek” suçlamasıyla açılan davanın ikinci duruşmasında Coşkun hakkında üç yıla kadar hapis istendi.

Geçen yıl 20 Eylül’de DHKP-C’ye yönelik yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan avukatların haberini yapan Coşkun aynı zamanda gizli tanıkları teşhis etmekle suçlanıyor.

Coşkun ise haberlerinde yer alan isimlerin herkes tarafından bilindiğini savundu.

Çağlayan’daki İstanbul 26. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada Coşkun ve avukatı esas hakkında savunma yapmak için mahkemeden süre talep etti. Süre talebini kabul eden mahkeme bir sonraki duruşmayı 19 Temmuz’a erteledi. Cumhuriyet gazetesinin haberine göre mahkemenin 19 Temmuz’da kararını açıklaması bekleniyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol