birgün

26° AÇIK

Cumhuriyet’te yeni görevlendirmeler belli oldu

Yaşanan tartışmaların ardından Aykut Küçükkaya’nın görevinden alındıktan sonra istifa ettiği Cumhuriyet gazetesinde, genel yayın yönetmenliğine vekâleten spor yazarı Arif Kızılyalın atandı.

MEDYA 06.12.2021 09:34
Cumhuriyet’te yeni görevlendirmeler belli oldu
Abone Ol google-news

Cumhuriyet gazetesinde 8 sendikalı çalışanın işine son verilmesiyle başlayan krizde yeni görevlendirmeler belli oldu.

Gazetenin genel yayın yönetmenliğine vekâleten spor yazarı Arif Kızılyalın getirildi.

Künyede yazı işleri müdürü olarak İklim Öngel ve Hakan Akarsu’nun (sorumlu) isimleri yer aldı.

Cumhuriyet Vakfı, gazetenin genel yayın yönetmeni Aykut Küçükkaya’yı, 8 çalışanın işine son verilmesine muhalefet etmesinin ardından görevden alıp baş danışmanlığa atamıştı. Ancak Küçükkaya, bu görevi reddederek gazeteden istifa etmişti.

Aynı şekilde vekâleten genel yayın yönetmenliğine getirilmek istenen Yayın Koordinatörü Serkan Ozan da istifa ettiğini açıklamıştı.

Yazar Orhan Bursalı da yayın kurulundan çekilmişti.

Alev Coşkun’un başkanlığındaki Cumhuriyet Vakfı, 29 Kasım’da, Yazı İşleri Müdürü Olcay Büyüktaş Akça, Spor Müdürü Sami Gürel, Düzeltme Servisi Şefi Rüya Özalkan, Cumhuriyet Pazar Sorumlusu Hilal Köse, muhabirler Tuğba Özer, Ece Piroğlu, foto muhabiri Vedat Arık ile arşivde çalışan Mahmut Gündüz’ün işine son vermişti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol