birgün

24° AZ BULUTLU

KÜLTÜR SANAT 13.11.2019 11:42

Cüneyt Arkın'dan 'Tarık Akan' anısı

Cüneyt Arkın'dan 'Tarık Akan' anısı

Yeşilçam’ın usta oyuncusu Cüneyt Arkın, sosyal medya hesabından ‘Yeşilçam Anılarından’ notuyla Tarık Akan ile ilgili bir anısını paylaştı.

Twitter’ı etkin bir biçimde kullanan Arkın, paylaşımında bir Almanya seyahatinde kendisinin Tarık Akan’la karıştırıldığını yazdı.

Arkın anısını şu satırlarla paylaştı:

“Yıllar önce Almanya'ya gittim, ulaşımımı sağlayan birini verdiler yanıma. Adını bile hatırlıyorum; Rıza… Beni görünce “Hoş geldin Tarık Abi” dedi. Ben bozuldum tabii. Akşam evine davet etti. Üç tane de çocuğu var. Çocuklar bir ara televizyonu açtılar. Bir baktık televizyonda benim filmim oynuyor. Rıza baktı baktı; ‘Ya’ dedi, ‘Tarık Abi sen Cüneyt Arkın'ı tanırsın. Nasıl bir heriftir bu?’ Hatırladıkça halen gülüyorum.”

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız