birgün

8° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 30.01.2020 16:57

Cüneyt Cebenoyan Çocuk ve Sinema Platformu gösterimleri başlıyor

Cüneyt Cebenoyan Çocuk ve Sinema Platformu gösterimleri başlıyor

3 Ağustos 2019 tarihinde elim bir trafik kazasında yaşamını yitiren yazarımız Cüneyt Cebenoyan adına kurulan Çocuk Ve Sinema Plaformu, film gösterimlerine başlıyor.

Cüneyt Cebenoyan’ın anısını yaşatmak üzere eşi Ayşegül Cebenoyan ve arkadaşlarının girişimiyle kurulan Cüneyt Cebenoyan Çocuk ve Sinema Platformu’nun İBB Kültür Daire Başkanlığı’nın desteğiyle gerçekleştireceği film gösterimlerinin ilkinde, Sultanbeyli Prof. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde üçüncü sınıf öğrencisi beş yüz çocuk, Hayao Miyazaki’nin en sevilen animasyonlarından Küçük Denizkızı Ponyo’yu (Gake no ue no Ponyo, 2008) izleyecek. Platformun İBB’nin farklı kültür merkezlerindeki gösterimleri sürecek.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız