birgün

13° KISA SÜRELİ HAFİF YOĞUNLUKLU YAĞMUR

KÜLTÜR SANAT 04.08.2021 09:57

Cüneyt gideli çok oldu, fakat özlem baki

Cüneyt gideli çok oldu, fakat özlem baki

KÜLTÜR SANAT SERVİSİ

BirGün yazarı gazeteci, film eleştirmeni Cüneyt Cebenoyan 2’nci ölüm yıldönümünde unutulmadı. Geçirdiği trafik kazasında 61 yaşındayken yaşama veda eden Cebenoyan’ı sevenleri sosyal medya paylaşımlarıyla hatırladı. O paylaşımlardan bazıları şöyle:

Metin Solmaz: Bugün günlerden Cüneyt! İki yıl önce bugün canımın parçası Cüneyt Cebenoyan öldü. Bir taneydi. Çok özeldi, kıymetliydi. Nefis bir insandı. Çok eğlenceliydi. Çok vicdanlıydı. Huysuzdu da elbette. İyi ki yaşadı. İyi ki hayatıma girdi.


Özge Mumcu Aybars: Cüneyt gideli çok oldu, özlem baki…

Murat Meriç: Bugün o gün. Cüneyt, iki yıl önce bizi bırakıp gitti. Onu somurtan bir fotoğrafla anmak olmaz çünkü biz hep güldük. Huysuzluğumuz, kavgalarımız bile buna engel olmadı. Düşündüğümde yüzüme oturan gülümseme bundan.

Eren Aysan: Cüneytcim... Bizi dağlayarak gittiğin gün bugün...

Uzun yıllar gazetemizde köşe yazarlığı yapan Cüneyt Cebenoyan, sinema yazıları ve film eleştirileri yazdı. Bir dönem oyunculuk da yapan Cebenoyan, aynı zamanda Sinema Yazarları Derneği (SİYAD) üyesi bir yazardı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol