birgün

8° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 03.01.2018 09:40

Cüneyt Özdemir 'FETÖ' davasında tanık oldu

Cüneyt Özdemir 'FETÖ' davasında tanık oldu

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nde karara bağlanan davada, eski İstanbul Tem Şube Müdürleri Yurt Atayün ve Ömer Köse hakkında ise 25 yıl 6'şar ay hapis cezasına hükmedildi. 25 sanığa ise 'terör örgütü üyeliği'nden 12 yıl ceza verildi. Davanın tamamlanan gerekçeli kararında Fethullah Gülen'in, Cemaat'e ait STV isimli kanada yayınlanan dizilerde geçen diyalogları kontrol etmesiyle ilgili iddialar paylaşıldı.

Samanyolu TV Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca'nın dizilere eklenmesi gereken bölümlerle ilgili Gülen'den talimat aldığı ifade edilmişti.

Sabah'tan Sema Alim Dalgıç'ın haberine göre, davada gazeteci Cüneyt Özdemir'in tanık olarak dinlendiği ortaya çıktı. Özdemir, yaklaşık 7 sene önce Fethullah Gülen'le röportaj yapmak için gittiği sırada başından geçenleri mahkemeyle paylaştı.

Özdemir, beraberinde o dönem Cemaat'e ait kapatılan Zaman Gazetesi'nde yazarlık yapan bir kadın çalışanın yanlarında olduğu, bu şahsın Gülen'e "Tek Türkiye dizisinde Kürtler ve İsrail ile alakalı çok marjinal söylemler kullanılmasıyla" ilgili şikayette bulunduğunu aktardı.

Gülen'in bu şikayet üzerine, diziyi yakından takip ettiğini ve bizzat müdahale edeceğini belirttiğini ifade eden Özdemir, bu ifadeleri Gülen'den duyduğunu mahkemeyle paylaştı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız