ÇYDD İzmir’de görev değişimi
Birgün Birgün Birgün Birgün
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) İzmir Şubesi’nin yeni başkanı Onur Hava Ertürkan oldu. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) İzmir Şubesi’nin 18’inci Olağan Genel Kurulu Fuar Gençlik Tiyatrosu’nda gerçekleştirdi. Genel Kurulda ÇYDD İzmir Şube Başkanı Gönül Kaya, seçim sonucunda görevini yine ÇYDD İzmir gönüllüsü Onur Hava Ertürkan’a devretti. ÇYDD İzmir Şubesi yeni Yönetim Kurulu Üyeleri ve […]

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) İzmir Şubesi’nin yeni başkanı Onur Hava Ertürkan oldu.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) İzmir Şubesi’nin 18’inci Olağan Genel Kurulu Fuar Gençlik Tiyatrosu’nda gerçekleştirdi.

Genel Kurulda ÇYDD İzmir Şube Başkanı Gönül Kaya, seçim sonucunda görevini yine ÇYDD İzmir gönüllüsü Onur Hava Ertürkan’a devretti.

ÇYDD İzmir Şubesi yeni Yönetim Kurulu Üyeleri ve görevleri şöyle:

Başkan Onur Hava Ertürkan, Başkan Yardımcısı Umut Devrim Eryarar, Yazman Seha Şahin, Sayman Aydan Kaynak, Üyeler Aslı Tamtürk, Filiz Yaşar Mahlıçlı ve Niran Gürel.

Gönül Kaya, ÇYDD İzmir Şubesi Yönetim Kurulu adına yaptığı konuşmada, son yıllarda yoğun şekilde yetişmiş genç insan gücünün yitirildiğine dikkat çekerek şunları söyledi:

“Gelecekteki kuşakları pek çok yaşamsal sorun bekliyor. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği olarak 30 yıllık süreçte, cumhuriyetin değerlerine sahip çıkmaya çalışarak, çağdaş bir toplum yaratma yolunda büyük çabalar harcadık. İzmir Şubesi 25 yıldır bu mücadelenin içinde yer aldı. Sürekli daha iyisini daha fazlasını yapma gayreti içindeyiz. Birçok kurum ve sivil toplum örgütleri ile iş birliklerimiz gelişiyor. Derneğimizde yetişen gençlerimiz, projelerimizin yürütücülüğünü üstleniyor. Yönetim kurulumuzda sorumluluk alan tüm arkadaşlarımızla Mustafa Kemal Atatürk’ün genç kuşaklarının şiarı, heyecanı ile aydınlanma mücadelesini, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği çatısı altında yürütmeye gayret ettik. Yine aynı anlayışla bu mücadele devam edecektir. Yol arkadaşlarımıza, gönüllülerimize, gençlerimize, destekçilerimize ve çalışanlarımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.”

“ELBİRLİĞİ İLE GÜZEL İŞLER YAPACAĞIZ”

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği İzmir Şubesi’nin yeni Başkanı Onur Hava Ertürkan da, “Biz yeni yönetimde arkadaşlarımızdan aldığımız görevi, yine onların desteğiyle devam ettireceğiz” dedi. Onur Hava Ertürkan, ÇYDD ile iletişimini bursiyer olarak başlatan gençlerin, mesleklerini ellerine aldıklarına da vurgu yaparak sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu süreçte derneğimizle bağlarını koparmadılar ve şu anda yönetim kurulunda yer alıyorlar. İzmir’de 15 çocuk kulübümüz, dört tane de eğitimevimiz var. Her eğitimevi, bir şube gibi çalışıyor. Eski yönetimde de yeni yönetimde de kararlaştırdığımız; eğitimevlerimiz önemli. Eğitimevlerimizin içeriğini daha da doldurarak, burs, çevre gibi çok sayıdaki birimler arası iletişimimizi kuvvetlendireceğiz. Teknoloji alanında arkadaşlarımızın donanımını artıracağız. Gençleri aramıza alacağız. Ülkenin geleceğinden endişe eden iş dünyasındaki genç insanların katılımını sağlayacağız. Elbirliğiyle güzel işler yapacağımıza inanıyoruz.”

Yazarın Diğer Yazıları
Yorumlarınız