birgün

14° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 19.09.2021 18:50

Damacana içinde hortuma soruşturma: Eskişehir Büyükşehir Belediyesi 4 kişinin işine son verdi

Eskişehir’de Kalabak su damacanasının içinden yaklaşık 30 santimetre uzunluğunda hortum çıkması üzerine Eskişehir Büyükşehir Belediyesi adli süreç başlattı. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi'nde (ESKİ) çalışan dört kişinin işine son verildiği duyuruldu.

Damacana içinde hortuma soruşturma: Eskişehir Büyükşehir Belediyesi 4 kişinin işine son verdi

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Kalabak suyu tesislerinde dolumu yapılan 12 litrelik damacananın, içinde yaklaşık 30 santimetre uzunluğundaki hortumla satıldığı ortaya çıktı. Damacanayı alan tüketicinin şikayeti üzerine ESKİ Genel Müdürlüğü inceleme başlattı.

Dolum tesislerindeki güvenlik kameralarını incelemeye alan ESKİ, ihmali olduğu tespit edilen dört personelin işten çıkarıldığını duyurdu.

ESKİ’nin açıklaması şöyle:

“ESKİ Genel Müdürlüğü’nce olayla ilgili soruşturma başlatılmıştır. ESKİ Teftiş Kurulu Başkanlığı'nca yasal süreleri içerisinde yürütülen soruşturma tamamlanmış olup, dosya ESKİ ve Espark A.Ş. disiplin kurullarına sevk edilmiştir. Disiplin kurullarınca olayda kusuru bulunan dört çalışanın iş akitlerinin feshine karar verilmiştir. Bunun yanı sıra, kurumca konuyla ilgili adli süreç başlatılmıştır.” (ANKA)

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol