birgün

7° PARÇALI BULUTLU

'Damat eğlencesi' adı altında maganda festivali: 340 adet boş kovan toplandı

Kastamonu’da damat eğlencesini bahane ederek ana yol güzergahında çevreye gelişigüzel ateş eden 5 şüpheli jandarma ekipleri tarafından gözaltına alındı. Şüphelilerin üzerlerinde yapılan aramada çok sayıda silah ve bu silahlara ait fişek ele geçirildi. Olay yerinden ise 340 adet boş kovan toplandı.

GÜNCEL 24.05.2022 21:39
'Damat eğlencesi' adı altında maganda festivali: 340 adet boş kovan toplandı
Abone Ol google-news

Kastamonu’nun Taşköprü ilçesinde bağlı Karşı köyünde ydüğün öncesi gerçekleştirilen damat eğlencesinde 5 kişilik grup, yanlarında getirdikleri silahlarla çevreye rastgele ateş etmeye başladı. Köy sakinlerinin haber vermesi üzerine bölgeye Taşköprü İlçe Jandarma Komutanlığı Jandarma Asayiş Timleri yönlendirildi.

Kısa sürede olay yerine intikal eden jandarma ekipleri tarafından ana yol güzergahında çevreye rastgele ateş eden M.Ş (43), İ.A (27) H.S (21) A.S (49) ve Ö.Ç (38) gözaltına alındı. Şüphelilerin üzerlerinde ve araçlarında yapılan aramada 2 adet ruhsatsız tabanca, 4 adet bulundurma ruhsatlı tabanca, 1 adet taşıma ruhsatlı tabanca ile bu tabancalara ait 232 adet tabanca fişeği ele geçirildi.

Ayrıca jandarma ekipleri tarafından olay yerinde yapılan incelemede 340 adet boş mermi kovanı bulundu. Ele geçirilen silahlar ile toplanan boş kovanlara incelenmek üzere el konuldu.

Gözaltına alınan M.Ş (43), İ.A (27) H.S (21) A.S (49) ve Ö.Ç (38) adliyeye sevk edildi.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol