birgün

9° PARÇALI BULUTLU

Danimarka'dan Ukrayna'ya 290 milyon dolarlık askeri yardım

Danimarka Savunma Bakanı Morten Bodskov, Ukrayna'ya 2 milyar kron (yaklaşık 290 milyon dolar) değerinde askeri yardım yapıldığını açıkladı.

DÜNYA 31.05.2022 10:47
Danimarka'dan Ukrayna'ya 290 milyon dolarlık askeri yardım
Abone Ol google-news

Danimarka'dan Ukrayna'ya 2 milyar kron (yaklaşık 290 milyon dolar) değerinde askeri yardım yapıldığı duyuruldu.

Danimarka Savunma Bakanı Morten Bodskov, Ukrayna'ya silah ve diğer askeri teçhizattan oluşan 2 milyar kron değerinde yardım gönderdiklerini açıkladı.

ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin, Danimarka Silahlı Kuvvetleri envanterinde bulunan Harpoon uzun menzilli gemisavar füzelerinin Ukrayna ordusuna teslim edileceğini açıklamıştı.

İSVEÇ DE ASKERİ YARDIM YAPACAK

İsveç hükümeti de Ukrayna'ya yeni bir askeri yardım göndereceğini duyurdu. Ukrayna'ya yüksek oranda askeri destek verileceği, gizlilik nedeniyle desteğin mahiyetinin açıklanmayacağı belirtildi.

İsveç Ukrayna'ya daha önceden 5 bin AT4 tanksavar silah, 5 bin çelik yelek, 5 bin askeri kask ve 135 bin askere yetecek hazır gıda göndermişti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun