birgün

24° AZ BULUTLU

Danışmanı yazdı, Sedat Peker paylaştı: Muhsin Yazıcıoğlu'nun korumasının ölümüne dair iddialar

Suç örgütü lideri Sedat Peker, Muhsin Yazıcıoğlu’nun koruması Erol Yıldız’ın ölümü ardından, basın danışmanı Emre Olur tarafından yapılan paylaşımları retweet etti. Peker’in paylaştığı tweetlerde Yıldız’ın şüpheli şekilde öldürülmüş olabileceği iddia edildi.

GÜNCEL 17.05.2022 11:23
Danışmanı yazdı, Sedat Peker paylaştı: Muhsin Yazıcıoğlu'nun korumasının ölümüne dair iddialar
Abone Ol google-news

Organize suç örgütü liderliğinden hüküm giyen Sedat Peker, 'basın danışmanı' olduğu belirtilen Emre Olur tarafından yazılan, Muhsin Yazıcıoğlu'nun bir dönem koruması olan Erol Yıldız'ın ölümüne ilişkin açıklamalarını paylaştı.

Peker, kendisine getirilen paylaşım ve video kısıtlaması nedeniyle vermek istediği mesajları rtweetler aracılığı ile sağlıyor.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun yakın korumalığını yapan Erol Yıldız, dün Ankara’da kendi otomobilinin altında kalarak yaşamını yitirdi. Polis teşkilatında çalışan Yıldız, Kahramanmaraş 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde Yazıcıoğlu’nun ölümüne ilişkin 19 sanığın yargılandığı davada 23 Mayıs’ta üç polisle birlikte tanık olarak ifade verecekti. Bu ayrıntı sebebiyle Yıldız’ın ölümü ‘şaibe’ iddialarına konu oluyor.

Sedat Peker'e yakınlığı ile bilinen ve 'basın danışmanı' olduğu belirtilen Emre Olur, dün yaptığı paylaşımlar ile Erol Yıldız’ın yedi gün sonra görülecek davada tanık olarak ifade vereceğine dikkat çekti. Olur, Yıldız’ın şüpheli bir şekilde öldürüldüğünü öne sürdü.

Olur, paylaşımlarında şu ifadelere yer verdi:

“Muhsin Başkan’ın şehit edilmesi ile ilgili Mayısın 23’ünde, yani yedi gün sonra görülecek davada kilit tanık olan koruma polisinin kendi arabasının altında kazayla öldüğüne inanmamızı beklemek Yüce Türk Milleti ile dalga geçmekten başka bir şey değildir.

Bu olayın kaza olduğuna dair vicdanları rahatlatacak delilleri kamuoyuyla paylaşmayanlar Gerçek Türk Milliyetçilerinin gazabından asla kurtulamayacaklar. Karanlık noktaların aydınlatılamaması için öldürüldüklerine inanılan AKP İzmir 2. İl Başkanı Ahmet Kurtuluş, Almanya’da Osmanlı Ocakları Yöneticisi Taner Ay, Kıbrıslı uyuşturucu baronu ve kara para aklayıcısı Halil Falyalı’nın öldürülmesi olayındaki gibi gerçek suçlulara ulaşılmasını engelleyecek şüpheli infazlardan biri olmadığına hiç kimseyi inandıramazlar.

Muhsin Yazıcıoğlu’nu bazılarının söylediği gibi FETÖ’cüler şehit ettiyse, FETÖ’cülerin gücünü kaybettiği bu dönemde şahitliği ile Muhsin Yazıcıoğlu cinayetini ortaya çıkartacak koruma polisinin kaza süsü verilerek şehit edilmesini kim organize etmiş olabilir? Türk kamuoyu acilen bu soruların cevabını beklemektedir.

Büyük Birlik Partisi’nin MYK üyesi Ali Karahasanoğlu’nu hem dün hem de ondan önceki gün, bugün kaza ile öldüğü söylenen Erol Yıldız (bizce şehittir) arayarak “Mahkeme gününe kadar başıma bir şey gelirse bilin ki bu bir suikasttır. Çünkü Muhsin Başkan’ın şehit olduğu gün helikoptere binmeden önce son görüştüğü kişi Ünal Kurt isminde FETÖ’den yargılanan kişinin Şehit Muhsin Yazıcıoğlu’na vereceği bir dosya ile ilgili şahitlik yapacağım” dedi. MYK üyesi Ali Karahasanoğlu’na bu sözleri söyleyen, bizce şehit olan polis memuru Erol Yıldız’ın kaza ile öldüğüne bizi kimse inandıramaz.

Vatanseverim ya da yurtseverim diye kendini tanımlayan bütün herkes bu olayın üstüne gitmelidir. Bizce bu polis memuru kardeşimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun cinayetini örtbas etmek için şehit edilmiştir.

Bizce şehit Erol Yıldız kardeşimiz 1.90 boyunda 105 kilo ağırlığında olan bir kişi (yani Herkül gibi). Opel marka aracı elleri ile kaldırır. Tekrardan söylüyorum, Türk vatanseverlerini bu kaza hikayesine inandıracak tüm deliller kamuoyuna paylaşılmalıdır.

Aksi halde bugünün muktedirleri gerçek Türk Milliyetçilerinin üzerlerine yükleyecekleri vebali asla taşıyamazlar.”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol