birgün

22° AÇIK

ÇEVRE 22.06.2020 18:26

Datça Belediyesi’nden Knidos için çağrı: Kalıntılar tahrip oluyor, müdahale gerek

Datça Belediyesi, Knidos antik kenti limanındaki kalıntıların denizin etkisiyle açığa çıktığını ve tahrip olduğunu duyurarak, uzmanları ve yetkililere çağrıda bulundu

Datça Belediyesi’nden Knidos için çağrı: Kalıntılar tahrip oluyor, müdahale gerek

Muğla’nın Datça Belediyesi, Türkiye’nin en önemli kültürel değerlerinden biri olan Knidos antik kentiyle ilgili önemli bir çağrı yaptı.

Twitter hesabından konuyla ilişkin açıklamada bulunan Datça Belediyesi, antik kentin limanında bulunan ve denizin etkisiyle açığa çıkan tarihi kalıntıların tahrip olduğunu belirtti.

Yetkilileri ve uzmanları müdahale etmeye çağıran belediye, ‘elinden geleni yapmaya hazır olduğunu’ da vurguladı. Belediye tweete, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nin (ODTU) Twitter hesaplarını etiketledi.

Datça Belediyesi’nin resmi Twitter hesabından yapılan paylaşım şöyle:

“Burgaz / Eski Knidos antik kentinin limanındaki kalıntılar denizin etkisiyle açığa çıkmış durumda ve tahrip oluyor. Yetkilileri ve uzmanları müdahale etmeye davet ediyor, Datça Belediyesi olarak elimizden geleni yapmaya hazır olduğumuzu bildiriyoruz. @TCKulturTurizm @METU_ODTU”

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız