birgün

17° PARÇALI BULUTLU

BİRGÜN EGE 11.05.2021 23:06

Datça’da yangın

Datça’nın Palamutbükü Akçabük mevkiinde çıkan yangın çevre köylerden gelen köylülerce söndürüldü.

Datça’da yangın

BİRGÜN EGE

Akşam saatlerinde Datça’nın Palamutbükü Akçabük mevkiinde, sebebi belirlenemeyen yangın çıktı. Yangın çok fazla büyümeden, Yaka, Cumalı, Yazı ve çevre köylerden gelen köylülerce elbirliğiyle söndürüldü.

Yangın söndürmeye katılanlardan Cumalı Köyü’nden Ömercan Balli, yangının çıktığını öğrenince hemen çevre Akçabük’e gittiklerini söyledi. Balli, “Elimizdeki her imkanla yangını söndürmeye çalıştık. Yangın denize yakın ancak ormana çıkan bir yolda başladı. 3 veya 4 tane çam ağacı ile makilik bir alan telef oldu” dedi.

Yangının sebebine dair bilgisi olmadığını belirten Balli, şunları kaydetti: “Köylülerle beraber yangını daha fazla büyümeden ve ormanlık alana sıçramadan söndürmeyi başardık. Yangın söndükten sonra itfaiye bölgeye geldi ve soğutma işlemine başladı. Bize ise yangının sebebini araştırdıklarını söylediler.”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol